עיריית ירושלים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עתירה: עיריית ירושלים גובה מיליוני שקלים שלא לצורך

כמה גופים, בהם קבוצת עזריאלי, רשות שדות התעופה ומרכז הקונגרסים, הגישו עתירות מנהליות נגד עיריית ירושלים בטענה כי גובה תשלומי ההיטלים אינו נכון וכי יש לבטל את החיובים. מהעירייה נמסר: לא חל שינוי במדיניות הארנונה וההיטלים, אנו גובים תשלומים וחובות על פי חוק
אמוץ שפירא
05 באוגוסט 2019
08:07

כמה גופים, בהם קבוצת עזריאלי, רשות שדות התעופה ומרכז הקונגרסים, הגישו עתירות מנהליות נגד עיריית ירושלים בטענה כי העירייה דורשת תשלומים בגובה מיליוני שקלים עבור ארנונה והיטלים שונים, וכי מדובר בסכומים לא נכונים שיש לבטל - כך פורסם הבוקר (שני) בכאן רשת ב. מעיריית ירושלים נמסר: "לא חל שינוי במדיניות הארנונה וההיטלים, אנו גובים תשלומים וחובות על פי חוק, הן כלפי יחידים והן כלפי גופים גדולים".

לפי העתירות שהוגשו, עיריית ירושלים דורשת מקבוצת עזריאלי קרוב ל-31 מיליון שקלים וממרכז הקונגרסים כ-15 מיליון שקלים עבור היטלי סלילה ותיעול. מרשות שדות התעופה נדרשו כ-95 מיליון שקלים על היטלי פיתוח של שדה התעופה עטרות. בעתירה שהגישה קבוצת עזריאלי נכתב כי "כל תכליתה של השומה החדשה היא ניסיון התעשרות נואל שלא כדין".

עיריית ירושלים הגישה בעבר תביעה נגד המדינה בדרישה לקבל סכום של יותר מ-104 מיליון שקלים בגין תשלומי ארנונה על מחנה עופר ומחנה עופרית ועל שישה מחסומים בעוטף ירושלים. אתמול הגישה העירייה ערעור על החלטת בית משפט השלום בירושלים, לפיה עליה להחזיר מאות אלפי שקלים לחמישה בתי מלון במזרח ירושלים בשל גביית יתר של ארנונה.