גל הירש
צילום: פלאש 90

עורך דינו של גל הירש: "תיק עבירות המס חסר כל טעם וגם הוא ייסגר"

עו"ד טל שפירא בריאיון לכאן רשת ב: "שתי פרשות השוחד היו מופרכות לחלוטין. שני התיקים שגרמו לכך שגל הירש לא יהיה מפכ"ל משטרת ישראל נסגרו"
בחצי היום
05 באוגוסט 2019
13:23

עורך דינו גל הירש, טל שפירא, אומר היום (שני) לאחר פרסום המלצות המשטרה להעמיד לדין את הירש בגין עבירות במיליוני שקלים, כי גם התיק הזה ייסגר, כפי שהיה בשני תיקי השוחד שנסגרו. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום", בכאן רשת ב אמר שפירא כי שתי פרשות השוחד היו מופרכות לחלוטין: "הבטחנו שהתיקים האלה יסגרו. עמדנו בהבטחה הזאת. שני התיקים שגרמו לכך שגל הירש לא יהיה מפכ"ל משטרת ישראל נסגרו".

שפירא ציין בתיקים מתוקשרים דוגמת התיק של גל הירש, כשהחקירות לא מתקדמות נכנס שחקן חדש לתמונה - פקיד השומה: "אומרים בוא נבדוק רגע את כל מה שהבנאדם עשה, ננער אותו, ונחפש אולי בכל זאת איזשהו תירוץ להראות אולי בכל זאת. תיק המס הזה הוא תיק חסר כל טעם, התיק הזה ייסגר, יש פה לכל היותר באיזשהו ויכוח אזרחי, אין שום הצדקה לחקירה פלילית, אני בספק שהוא יזומן לשימוע בעניין הזה. כשאין ראיות חקירות נמשכות. כשיש ראיות לעבירות חקירות מסתכמות מהר וזה מה שקרה במקרה הזה. כרגע יש פה המלצה בראש ובראשונה לסגור את תיק השוחד וזו צריכה להיות הכותרת".

המשטרה ורשות המסים המליצו הבוקר להעמיד לדין את גל הירש בעבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים בתום כמעט ארבע שנים של חקירה. הוחלט כי התיק נגד הירש בחשד לקבלת שוחד ייסגר. זאת נוסף לתיק החשד לשחיתות במכרזים בראשון לציון שנסגר בעבר.

את עודד שכנאי, מנכ"ל חברת 'דיפנסיב שילד' שהקים הירש, המליצה המשטרה להעמיד לדין גם בקבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון ועבירות מס. מלבדם המליצה המשטרה להגיש כתבי אישום נגד שישה חשודים נוספים בפרשיות משנה הנגזרות מאותו תיק. בין החשודים גם יניב אדם שאותו ממליצה המשטרה להעמיד לדין על עבירות מס.