נתניהו וליברמן
צילומים: תומר נויברג ויונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בליכוד שחתמו על העצומה של ביטן: "נפלנו לספין של ליברמן"

לדבריהם, הצהרת התמיכה בנתניהו לראשות הממשלה משרתת את קמפיין ליברמן. במפלגה הכריזו חרם על ישראל ביתנו וחבריה הונחו שלא להשתתף בכנסים ודיונים עם נציגי היריבה
זאב קם ויואב קרקובסקי
05 באוגוסט 2019
14:13

מערכת הבחירות מתחממת: בכירים בליכוד יצאו היום (שני) בביקורת חריפה על החתמת חברי הסיעה על הצהרת התמיכה בנתניהו לראשות הממשלה וטענו כי היא משרתת את קמפיין ליברמן. לדבריהם, ראש הממשלה העניק לליברמן ניצחון בשליטה על סדר היום. בין הבכירים האלו ישנם שרים וחברים כנסת שחתמו על העצומה שהוביל חבר הכנסת דוד ביטן אשר טוענים: "נפלנו לספין מוצלח של ליברמן".

בתוך כך, במטה הבחירות של הליכוד הוחלט להחרים את ישראל ביתנו, שם הוציאו בימים האחרונים הוראה לשרים ולחברי הכנסת של המפלגה שלא להשתתף יותר באירועים שבהם לוקחים חלק חברי המפלגה היריבה. ההוראה בליכוד היא לא להשתתף בשום כינוס פוליטי או פאנל של פוליטיקאים ואף לא בדיון או עימות באחד מכלי התקשורת, אם נציג של ישראל ביתנו נוכח בו. בהחלטה זו מנסים במפלגה להימנע מלהעצים את אנשי ישראל ביתנו ואת העומד בראש, אביגדור ליברמן.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כזכור, ביום ראשון האחרון החתים יו"ר הקואליציה לשעבר, חבר הכנסת דוד ביטן, את כל 40 החברים הראשונים במפלגה על מסמך שבו הם מתחייבים שאין בכוונתם להחליף את נתניהו אחרי הבחירות. "צריך עצומה שתבטל את כל הספינים", הסביר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, והוסיף: "נפרסם את שמותיהם של מי שיסרבו לחתום".

המהלך נעשה בעקבות דבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שלשום בריאיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 12, שלפיהם אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה לאחר הבחירות, הוא יפנה לליכוד כדי שיציע מועמד אחר במקומו. במסמך שעליו נדרשו חברי הרשימה לחתום נכתב: "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר".