תחנת כוח
צילום: פלאש 90

משרד האנרגיה מקדם הקמת תחנת כוח סמוך לראש העין

התחנה אמורה לקום באזור בו קווי דלק חוצים קווים של מי שתייה. משרד הבריאות וחברת מקורות כבר הודיעו כי יתנגדו למהלך
מורן שכניק
05 באוגוסט 2019
17:01

משרד האנרגיה מקדם תוכנית להקמת תחנת כוח באזור ראש העין, זאת למרות התנגדות של משרד הבריאות וחברת מקורות למהלך. כך פורסם היום (שני) בצבע הכסף בכאן רשת ב. לצבע הכסף נודע כי מזכיר הממשלה העביר בתחילת החודש שעבר הצעה של שר האנרגיה להסמיך יזם להקמת תחנת כוח בצומת קסם. זאת מבלי לקבוע הספק מקסימלי לפעילותה. ההסמכה קיבלה תוקף של החלטת ממשלה.

התחנה אמורה לקום, כאמור, בין ראש העין לכפר קאסם. התושבים מוטרדים מאוד מהקרבה בין התחנה שאמורה לקום לבין בתי מגורים. התחנה המיועדת אמורה לקום כ-800 מטרים מאזורי מגורים וכ-350 מטרים מאזורי מסחר. נוסף על, מדובר באזור רגיש הידרולוגית כשקווי דלק חוצים קווים של מי שתייה. חברת מקורות כבר הודיעה שתתנגד להקמת התחנה וגם במשרד הבריאות מציינים כי בהתאם לתקנות בריאות העם לא ניתן להקים תחנת כוח בקרבה לקידוח של מי שתייה.

ממשרד האנרגיה נמסר בתגובה: ״התוכניות להקמת תחנות כוח מבוססות גז טבעי שמטרתן הבטחת צרכי החשמל של כלל אזרחי מדינת ישראל נבחנות על ידי מוסדות התכנון. במסגרת זו נבחנים ההיבטים הסביבתיים, הבריאותיים והתכנוניים כחלק מתסקיר ההשפעה על הסביבה וכן נשמעות התנגדויות הציבור. כל החלטה על הקמת תחנת כוח תתקבל רק בהתאם לצורכי המשק, ורק לאחר קבלת האישורים הרלוונטיים ממוסדות התכנון״.