תיעוד חדש מזירת הירי

בלעדי | "סך הכול ילד": תיעוד חדש מזירת הירי בסלומון טקה

בתיעוד מהזירה בקריית חיים ניתן לשמוע את הנערים צועקים: "מה אתה דפוק, מה זה פה הארלם?". במקביל, במח"ש הוציאו הערב הודעה חריגה: אין בידינו כל תיעוד של הירי בצעיר ממוצא אתיופי
נופר משה-פרדו
05 באוגוסט 2019
20:11

תיעוד בלעדי מהרגעים שאחרי הירי בסלומון טקה: חודש אחרי ירי השוטר בצעיר הישראלי ממוצא אתיופי, ומצילומים חדשים של הרגעים הראשונים אחרי המקרה ניתן להסיק כי הנערים בזירה הבינו את גודל האירוע ואת השלכותיו. בסרטון נשמעים הנערים צועקים: "זה בסך הכול ילד, מה זה פה הארלם?". במקביל הוציאו הערב (שני) במחלקה לחקירות שוטרים הודעה חריגה שבה נאמר כי "הפרסומים על תיעוד ויזואלי של אירוע הירי - שגויים".


בסרטון שצילמו חבריו של טקה מיד לאחר המקרה הקשה, ניתן לשמוע אותם צועקים: "מה אתה דפוק? הוא ירה בו. זה בסך הכול ילד, מה המחשבה?". מכשיר טלפון אחד לפחות הוחרם במסגרת החקירה, ועדיין לא הוחזר. ייתכן שבמכשיר זה קיימים תיעודים נוספים מהזירה.

בהודעה שפרסמו הערב במח"ש נאמר עוד כי "במסגרת פעולות החקירה שנעשו, נתפסו מצלמות אבטחה שממוקמות באזור הכללי של אירוע הירי. אולם בניגוד לפרסומים השונים, לא נמצאה כל מצלמת אבטחה שכוונה במדויק לאזור התרחשות האירוע, כך שאין תיעוד של אירוע הירי עצמו. לא נמצא כל תיעוד ויזואלי של הירי גם במצלמות האחרות שנתפסו". עוד הוסיפו במח"ש כי "תיק החקירה מצוי בבחינה של פרקליטי מח"ש, וכל החלטה בתיק תתקבל אך ורק על בסיס חומר הראיות".


ממח"ש נמסר בתגובה לפרסום התיעוד החדש: "מידע המוחזק בטלפונים הניידים הוא חלק מחומר הראיות בתיק. חומר החקירה בכללותו נבחן בימים אלו בפרקליטות מח"ש, ולכן אי אפשר להחזירו בשלב זה".