מקום תחת השמש

נכס או נטל: האם נתניהו עדיין אותו "קוסם"?

האם נתניהו עדיין יכול להוביל את הליכוד לניצחון בבחירות, או שבמצב הנוכחי מי שהפך את הימין לבלתי מנוצח הפך לנטל על המחנה?
ויקו אטואן
05 באוגוסט 2019
23:33

בנימין נתניהו ציין בחודש שעבר 13 שנים בתפקיד ראש הממשלה, ושבר את שיאו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון. אולם, לצד מי שסבורים שמדובר במנהיג עם איכויות יוצאות דופן, בתוך מחנה הימין מופנית כלפיו לא מעט ביקורת, מפי מי שמרגישים לא אחת כי אינו מיישם מדיניות ימנית.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כשהתפרסמו תוצאות האמת של בחירות 2019 מועד א, זה נראה בתחילה כמו ניצחון קל של בנימין נתניהו ומחנה הימין. אבל מה שנתניהו לא ידע אז זה שלאביגדור ליברמן, שהיה במשך שנים יד ימינו ואיש סודו, היו תוכניות אחרות שטרפו את הקלפים, גם כשניסה לסגור דיל עם יושב ראש העבודה אבי גבאי.

צפו בפרק הראשון בסדרה:

בקמפיין מועד א של בחירות 2019, תקף בנימין נתניהו את המפלגות מימין לליכוד, ודרש מהמצביעים לשים רק מחל בקלפי. בסופו של דבר זה השתלם לליכוד שקיבל 35 מנדטים, אבל האם קמפיין הגעוואלד של ראש הממשלה, וחשבונות אישיים שניהל נגד בנט ושקד, הם שמנעו בסופו של דבר הקמת ממשלת ימין, והאם נתניהו למד את הלקח לקראת הבחירות הקרובות?

צפו בפרק השני בסדרה:

הבחירות באפריל העמידו במבחן את השאלה מי חשוב יותר, הליכוד או בנימין נתניהו? האם אחרי שנכשל בניסיון להקים ממשלה, נתניהו צריך היה לוותר על ראשות הממשלה, ולתת למישהו אחר מהמפלגה להקים ממשלה שתשאיר את הליכוד בשלטון? בבחירות הקרובות תוכרע ככל הנראה השאלה מי גדול יותר - נתניהו או הליכוד, ואז אולי נגלה מה מחכה למפלגה ביום שאחרי.

צפו בפרק השלישי בסדרה: