יעלון, לפיד, גנץ ואשכנזי בעוטף עזה, הבוקר

גנץ בגבול עזה: נפעל לסיכול כל ראשי חמאס ולכניסה קרקעית לכמה זמן שנרצה

לפיד: "במשמרת שלנו ראשי חמאס לא יקבלו מזוודות דולרים אלא טיל מונחה הביתה"; יעלון: "לא משיגים שקט בתשלום דמי חסות"; אשכנזי: "נפעל ליישם תוכנית לשיקום עזה"
אסף פוזיילוב
06 באוגוסט 2019
12:22

יו"ר כחול לבן, חבר הכנסת בני גנץ אמר היום (שלישי) בסיור שקיים עם חברי מפלגתו בעוטף עזה כי ממשלת נתניהו לא שמרה על ההרתעה מול חמאס וארגוני הטרור בעזה, והוסיף כי ממשלה בראשותו תוודא שאם יהיה עוד סבב של עימות ברצועה הוא יהיה האחרון. לדבריו, "בפעם הבאה שיקרה משהו נוודא שהסבב יהיה האחרון. נחתור להכרעת חמאס, נפעל לסיכול כל ראשי חמאס ולכניסה קרקעית לכמה זמן שנרצה".

גנץ התייחס לאופן הפעולה של ממשלת ישראל בתחום הביטחוני ואמר: "סף ההרתעה לא בוצע על ידי ממשלת ישראל. בפעם הבאה שיקרה משהו נוודא שהסבב יהיה האחרון. נחתור להכרעת חמאס, נפעל לסיכול כל ראשי חמאס ולכניסה קרקעית לכמה זמן שנרצה".

שלושת בכירי המפלגה חברי הכנסת יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי התייחסו גם כן למצב הביטחוני באזור ולמאבק המתמשך מול חמאס. לפיד התייחס להסדרה בין ממשלת ישראל לחמאס בנוגע לכסף הקטרי ואמר כי "בפעם הבאה ש-700 טילים יישלחו לשדרות אתם צריכים להחליט איזה קבינט תרצו - סמוטריץ' או רבי אלופים. ראשי חמאס במשמרת שלנו לא יקבלו מזוודות דולרים אלא טיל מונחה הביתה".

הרמטכ"ל לשעבר וחבר הכנסת יעלון הדגיש כי ההרתעה שהושגה ב"צוק איתן" נמשכה עד לפני שנה ורבע ואז החלה הממשלה לשלם לחמאס בעבור שקט: "משמעות הכרעה לכפות על הצד השני שקט בתנאים שלך. כך נגמר צוק איתן. זה עמד למבחן עד אפריל בשנה שעברה. אז החלה מדיניות לשלם לו עבור שקט. שקט לא משיגים בפרוטקשן".

הרמטכ"ל לשעבר, חבר הכנסת אשכנזי ציין: "כשאנחנו נהיה בממשלה לא יהיה סבב ועוד סבב. תושבי הדרום זכאים לביטחון. נכריע את הכוח הצבאי של חמאס אם לא יהיה שקט. עשינו את זה בעבר. אסור שישראל תסכים שארגון יחליט מתי יורים על אזרחי המדינה".