ראש עיריית טבריה רון קובי
צילום: דוד כהן, פלאש 90

רון קובי עתר שוב לבג"ץ: לדרעי אין סמכות להחזיר את חברי המועצה

ראש עיריית טבריה דורש להורות לשר הפנים למנות חברי מועצה משירות המדינה. זאת לאחר שדרעי החזיר את המועצה שפוזרה עקב אי אישור התקציב
אמוץ שפירא
06 באוגוסט 2019
13:21

ראש עיריית טבריה עתר היום (שלישי) לבג"ץ נגד שר הפנים אריה דרעי כדי להורות לו למנות חברי מועצת העיר משירות המדינה. זאת בעקבות ההחלטה להחזיר את מועצת העירייה שפקעה כהונתם לאחר אי אישור תקציב העירייה בחודש שעבר. לטענת קובי, דרעי לא יכול להחזיר בדיעבד חברי מועצה לאחר שפקעה כהונתם ונהג בחוסר סמכות.

אתמול מחק בג"ץ עתירה קודמת נגד שר הפנים ומנכ"ל משרדו. זאת לאחר שדרעי החליט על הארכת המועד לאישור התקציב עד ל-30 בספטמבר, והחזרת חברי המועצה לתפקידם. דרעי מסר עם החלטתו: "אנו מצפים מראשי הרשויות וחברי המועצה להעביר את התקציב במליאת המועצה ובכך לאפשר מתן שירותים נאותים לתושבים".

בדיון שנערך בשבוע שעבר בעתירתו הקודמת של קובי הוא אמר: "קמה קבוצה שמטרתם למנוע את התקציב. חמש פעמים הבאתי את התקציב ולא היה שום דיון ממשי. הרגשתי שכוחות האופל שלטו בעיר במשך שנים. העיר הייתה סגורה ומסוגרת, והיריבות האישית הפכה להיות גם מוסדית".

בסוף החודש שעבר הציע בג"ץ מתווה לפיו במקומה של מועצת העיר שפוזרה לאחר שלא הצליחה לאשר תקציב תוקם ועדה של חברים, מעובדי המדינה, ולצדה יפעל ראש העיריה קובי - עד אחרי הבחירות - ואז יערך לו שימוע. אך היא נמחקה בעקבות הארכת מועד העברת התקציב שעליו החליט דרעי.