הצעירה הבריטית מחוץ לבית המשפט בקפריסין בשבוע שעבר
צילום: אי-פי

פרשת המין בקפריסין: מחר יתקיים דיון בנוכחות הצעירה הבריטית

הצעירה צפויה לכפור באישומים נגדה, מה שככל הנראה יוביל לפתיחת משפטה. עורך הדין הקפריסאי שייצג את הצעירה מרגע שנעצרה עשוי לבקש מבית המשפט לשחרר אותו מייצוגה
חן ביאר
07 באוגוסט 2019
01:15

מחר צפויה להגיע הצעירה הבריטית ממקום מעצרה בניקוסיה לבית המשפט בפאראלימני לדיון שבו תצטרך להשיב על האישומים נגדה. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. אם תודה באשמה, מחר גם יינתן העונש, שכנראה יהיה קנס ומאסר על תנאי. אולם מדובר בתרחיש שאינו סביר, לאור הטענות שהעלתה בימים האחרונים.

הצעירה צפויה לכפור באישומים נגדה ואז ככל הנראה יפתח משפטה בעוד מספר חודשים. בפרק הזמן הזה עשויים להתקיים שני תרחישים שעליהם יורה בית המשפט: מעצר של הצעירה או שחרורה בערבות. אם תשוחרר בערבות זו תהיה ערבות גבוהה מאוד, משום שהרשויות חוששות שיהיה מי שינסה לעבור לצד הטורקי של הקפריסין.

צוות ההגנה של הצעירה גדל בימים האחרונים, עם עורך דין בריטי חדש שהצטרף לייצוג, וגם ארגון בבריטניה שלקח עליה אחריות ומסייע לה. אבל עורך הדין הקפריסאי, שייצג את הצעירה מתחילת ההליך המשפטי ומרגע שנעצרה, אינו מרוצה מהטענות שהשמיעה בימים האחרונים, לפיהן ההודאה שלא היה אונס הוצאה ממנה בכוח תוך לחץ לא סביר. הקו הזה שונה מקו ההגנה שבו נקט עורך הדין בדיון הקודם בבית המשפט, ולכן ייתכן שמחר הוא יבקש להתפטר מהתיק ויבקש מבית המשפט לשחרר אותו מייצוג הצעירה.