מוניקה לווינסקי
צילום: אי-פי

מוניקה לווינסקי תפיק סדרת טלוויזיה על הפרשה שפרסמה אותה

עשרים שנה לאחר שנחשפה לציבור וכמעט עלתה לנשיא קלינטון בתפקידו, פרשת מוניקה לווינסקי זוכה לעיבוד טלוויזיוני. הסדרה צפויה לעלות לשידור בספטמבר של השנה הבאה
מערכת כאן חדשות
07 באוגוסט 2019
04:36

פרשת מוניקה לווינסקי וניסיון הדחת נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון יעמדו במרכז העונה השלישית של סדרת הדרמה האמריקנית "סיפור פשע אמריקאי". כך חשפה הלילה (רביעי) רשת הטלוויזיה האמריקנית FX. בין מפיקי הסדרה צפויה לעמוד גם מוניקה לווינסקי עצמה. השם שניתן לסדרה הוא "סיפור פשע אמריקאי: הדחה".

"סיפור פשע אמריקאי" היא סדרת דרמה עלילת ששודרה בארצות הברית במשך 2 עונות מאז פברואר 2016. כל עונה בה עסקה במקרה פשע אחר שהתרחש בארצות הברית וזכה להד תקשורתי נרחב. העונה הראשונה בסדרה התמקדה במשפטו של או. ג'יי. סימפסון שהואשם ברצח אשתו לשעבר ניקול בראון סימפסון. העונה השנייה עסקה ברצח של מעצב האופנה האיטלקי ג'יאני ורסאצ'ה בידי הרוצח הסדרתי אנדרו קונאנן.

רשת הטלוויזיה FX חשפה גם שלושה ליהוקים ראשונים של דמויות מרכזיות בסדרה: את דמותה של מוניקה לווינסקי תגלם השחקנית הצעירה ביני פלדשטיין ("בוקסמארט", "ליידי בירד"). את עובדת הבית הלבן שחשפה את הפרשה, לינדה טריפ תגלם השחקנית זוכת האמי שרה פולסון. השחקנית אנלי אשפורד תגלם את דמותה של פולה ג'ונס, שתבעה את קלינטון על הטרדה מינית.

הסדרה תתבסס על ספרו של ג'פרי טובין: "קונספירציה אדירה: הסיפור האמיתי של שערוריית המין שכמעט הפילה נשיא". צילומי הסדרה מתוכננים להתחיל בחודש פברואר 2020, והסדרה מיועדת לשידור בספטמבר של אותה השנה.