שמות הרחובות המוחלפים בשילוט
צילום: "פרויקט הניצחון הישראלי"

שדרות ערפאת: שמות רחובות בת"א שונו במחאה על המדיניות מול הטרור

תושבי העיר קמו הבוקר למראה שילוט חדש לשמות הרחובות המתארים את מציאות החיים תחת טרור בישראל. היוזמים: "חייבים לסיים את הסכסוך מעמדת כוח ובתנאים שלנו"
דניאל אלעזר
07 באוגוסט 2019
09:22

עשרות מפעילי תנועת "פרויקט הניצחון הישראלי" שינו במהלך הלילה (רביעי) את השמות בשלטי הרחובות במרכז תל אביב במחאה על מדיניות הממשלה נגד חמאס ושאר ארגוני הטרור. תושבי העיר קמו הבוקר למראה שמות הרחובות שהוחלפו, לדברי הפעילים, לשמות המתארים את המציאות היום-יומית של תושבי הדרום בפרט ואזרחי ישראל בכלל.

כך למשל, שילוט הרחוב שדרות רוטשילד הוחלף לשדרות הממ"דים, רחוב ריינס הפך לרחוב סבארו, רחוב אסתר המלכה לרחוב הדולפינריום ושדרות בני ציון לשדרות בלוני התבערה. גם שמות הצמתים המרכזיים בעיר הוחלפו בשמות המסמלים, לדברי התנועה, "את ההחלטה שצריכה לקבל ממשלת ישראל הנכנסת- האם תפנה לרחוב הפייסנות או רחוב ההרתעה, לרחוב התבוסה או לרחוב הניצחון".

"מדובר בפעולת מחאה שמגיעה מכאב גדול בציבור הרחב במדינת ישראל", אמר הבוקר מנכ"ל פורום המזרח התיכון, גרג רומן, מי שעומד מאחורי "פרויקט הניצחון הישראלי". "כולנו זוכרים את הפיגועים הקשים במלון פארק, קו 5 והדולפינריום וכולנו מתוסכלים מסבב-אחר-סבב שמשתקים את חייהם של תושבי הדרום", הוסיף. לדבריו, "חייבים להפסיק לנהל את הסכסוך ולהחליט שאנחנו מביאים אותו לסיום, מעמדת כוח ובתנאים שלנו. זוהי הדרך היחידה לסיים את הסכסוך וזו הדרישה שלנו מממשלת ישראל העתידית".