אמי פלמור

מנכ"לית משרד המשפטים בטקס הפרידה: לא כך תיכננתי להיפרד

אמי פלמור נאמה הבוקר בטקס הפרידה שלה. השר אוחנה: "אירוע כמעט שגרתי הפך לדרמה גדולה"
תמר אלמוג
07 באוגוסט 2019
09:58
עודכן ב 11:26

אמי פלמור מנכ"לית משרד המשפטים היוצאת אמרה היום (רביעי) בטקס הפרידה שלה שידעה שתעזוב את המשרד אך הסתייגה "לא כך תיכננתי להיפרד". היא המשיכה ואמרה: "חשבתי שאעשה טקס פרידה מסוים. אני מודה לציבור על האהבה שעטפה אותי בשבועות האחרונים. הגעתי למשרד בתחושת שליחות ועוזבת באותה התחושה".
שר המשפטים אמיר אוחנה התחיל את דבריו בטקס הפרידה ממנכ"לית המשרד ואמר כי "אירוע כמעט שגרתי הפך לדרמה גדולה". אוחנה המשיך בביקורת על הסיקור התקשורתי, "יש פער עצום בין המצב לבין התיאור בתקשורת. הפרידה תוארה כהדחה, מילים שלא אמרתי ולא העליתי על דעתי לומר. אמי תרמה תרומה משמעותית ומאחל לה הצלחה גדולה". כזכור,  פלמור הודחה לפני שבועיים מתפקידה על ידי שר המשפטים בהסכמתה.

אוחנה סיים את דבריו עם איחולים לפלמור: "את מסיימת את תפקידך עם הרבה מאוד דברים להתגאות בהם, עם הרבה כבוד, הערכה והוקרה גם ממני, גם מצמרת משרד המשפטים, גם מהעובדים וגם – וחשוב מכל אלה – מרבים רבים בציבור הישראלי. אני מודה לך על השנים הטובות והארוכות שכיהנת גם בתפקיד הזה וגם בתפקידים האחרים, ומאחל לך מכל ליבי שתמשיכי להוסיף ולתרום מכישוריך עוד שנים רבות בכל תחום בו תעסקי, ואני בטוח כי כך יהיה".
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נפרד מפלמור וציין כי שמו של המשרד הולך לפניו בזכותה: "היא הפכה להיות מופת למנכ"ל בכל משרדי הממשלה. המשרד הפך למגדלור לכל הממשלה". גם פרקליט המדינה שי ניצן שיבח בדבריו את פלמור: "היא חוללה מהפך ניהולי במשרד. נלחמה כלביאה למענו".

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד עלה לדבר בשמם של מנכ"לי משרדי הממשלה ושיבח את פלמור על עבודתה הרבה: "מדינת ישראל מאבדת את אחד המנכ"לים הכי טובים שיש". לאחר מכן פנה אל שר המשפטים ואמר "איבדת מנכ"לית יוצאת מן הכלל".

כזכור, המהלך גרר ביקורת ציבורית נגד אוחנה. בין השאר הועלתה הסברה כי המהלך נועד להכניס לוועדה לבחירת פרקליט המדינה הבא דמות שתהיה נוחה יותר לראש הממשלה במקומה של פלמור. "התנועה לאיכות השלטון" דרשה משר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לבטל את פיטוריה. גם פקידים בכירים בפרקליטות ביקרו את היועץ המשפטי לממשלה בטענה כי לא גיבה את פלמור ולא מנע את הדחתה. הבכירים הביעו חשש לגבי קשר אפשרי בין מכרז שהוקפא להדחה.