רונן ביטי הבוקר בבית המשפט

אביה של עדי ביטי הורשע בהטרדה מינית של קטינות

במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו, הודה רונן ביטי, אביהּ של הזמרת בת ה־17 בכתב האישום, שממנו הושמטה עבירת האיומים
רום ליאור
07 באוגוסט 2019
11:48

רונן ביטי, אביהּ של כוכבת הפופ בת ה־17 עדי ביטי, הורשע הבוקר (רביעי) במעשים מגונים ובהטרדה מינית של קטינות. זאת על בסיס הודאתו בכתב האישום המתוקן שהוגש נגדו. ביטי הודה במסגרת הסדר הטיעון שאותו הציגו הצדדים לבית המשפט, כאשר עבירת האיומים שיוחסה לו הושמטה מכתב האישום המתוקן. עם זאת, מעשי האיום עצמם, ולא העבירה, עדיין מיוחסים לביטי.

הצדדים לא הגיעו להסכמה על העונש, ועמדת הפרקליטות היא כי יש לגזור על ביטי עונש מאסר בפועל. "אני מציע שכולנו נשמור על כבוד כל המעורבים בפרשייה הזו", אמר בתום הדיון הבוקר בבית המשפט עורך דינו אבי חימי.


בחודש מארס האחרון הוגש נגד ביטי, בן ה-48, כתב אישום, לפיו הוא קיים שיחות מיניות עם נערות ושלח להן תמונות בוטות שלו. זה החל בקבוצת ווטסאפ שפתח בשם "ביטי אימפריה" שבה היו חברות כ-70 קטינות שמעריצות את בתו כוכבת הילדים. ב-2018-2017 הוא נהג לקיים שיחות בעלות תוכן מיני עם תשע קטינות בנות 16-13 מהקבוצה.

אחרי ששכנע אותן לעבור לאפליקציית טלגרם, שממנה אי אפשר להוציא תיעוד של השיחות, נהג ביטי לשאול אותן אם קיימו יחסי מין, ביקש מחלקן הודעה קולית שבה הן נשמעות גונחות, שלח לחלקן תמונות וצילומי וידאו שלו מבצע מעשים מיניים בעצמו, הציע לחלקן לבצע בעצמן מעשים מיניים ועוד. הוא אף ביקש מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים וכן שלח לשלוש קטינות סרטון המתעד מעשים כאלה בין שני קטינים בכיתת לימודים. בהמשך, חלק מהקטינות פתחו קבוצת ווטסאפ שבה חשפו בפני אשתו של ביטי את מעשיו, והוא בתגובה שלח הודעה קולית בקבוצה ובה איים על שתיים מהן.