-

בתום יומיים של חקירה: שוחררו הפלסטינים החשודים במעורבות באונס בת ה-7

שני פלסטינים נוספים מסרו עדות בפרשת האונס, אך הם אינם מוגדרים כחשודים
כרמל דנגור
07 באוגוסט 2019
17:44

בתום כמעט יומיים של חקירה, שוחררו היום (רביעי) שני הפלסטינים שנעצרו אתמול בחשד למעורבות באונס הילדה בת השבע בבנימין. שני פלסטינים נוספים מסרו היום עדות, אך הם אינם מוגדרים כחשודים.

הפרקליטות הצבאית חוזרת בה מכתב האישום

מחמוד קטוסה לכאן רשת ב: "מי שעשה את הדבר הזה צריך להרוג אותו"

אתמול פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי נעצרו שני פלסטינים בחשד למעורבות באונס הילדה בת ה-7 בבנימין, שבו הואשם לפני יותר מחודש מחמוד קטוסה מהכפר דיר קדיס, ולבסוף שוחרר. אלו עצורים ראשונים מאז ביטול כתב האישום נגד קטוסה. 

עורך דינה של משפחת הילדה, יהודה פריד, האשים את שירותי הרווחה שלא טיפלו עד כה בילדה וכן בהדלפות של פרטים סודיים על מצבה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמר עו"ד פריד כי הילדה אינה מטופלת כראוי וכי רק בשבוע שעבר החלה לקבל טיפול: "איבדנו אמון ברווחה", אמר.

האזינו לריאיון המלא עם עורך הדין יהודה פריד

עו"ד פריד סיפר כי שלומה של הילדה לא טוב: "דברים ששקעו אצלה צפו לאט לאט ועכשיו היא מסרבת לצאת מהבית ומתעוררת בלילות". הוא סיפר כיצד עיכבו הרשויות את הטיפול ואיך סירבו גם מטפלות פרטיות ביישוב שהמשפחה מתגוררת בו לטפל בילדה: "בהתחלה הגיעה מטפלת מטעם שירותי הרווחה והיא הודיעה להורים שהיא לא תטפל בילדה בעניין האונס, כי לדעת היועץ המשפטי של משרד הרווחה הטיפול מזהם את החקירה. אישרו לה לקבל טיפולי הרגעה אבל לא טיפול במוקד הבעיה".

בסוף חודש יוני האחרון הודיע הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק על חזרה מכתב האישום נגד קטוסה. בהחלטה נכתב כי מהתשתית הראייתית אין סיכוי סביר להרשעה. בנוסף, הודגש שההחקירה "תימשך ביתר שאת הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים".

עוד נכתב בהודעת הפרקליטות: "לאחר הגשת כתב האישום, התקבל במשטרת ישראל מידע חדש משמעותי. הפרקליט הצבאי הראשי נועץ בנושא גם עם פרקליט המדינה וגורמים בכירים מטעמו. בסיום הדיון הוחלט, שיש מקום לביצוע השלמות חקירה".

זמן קצר לפני ששוחרר קטוסה, אספו חוקרי היחידה המרכזית ש"י את בגדי הילדה שנאנסה. על אף הזמן שחלף מאז המועד המשוער של האונס, יותר מחודשיים וחצי, החליטו במשטרה לנסות להפיק מהם דגימת DNA. כמו כן, הילדה העידה כמה פעמים במשטרה.