גנץ ולפיד בכנס פעילים בקריית אונו, היום
צילום: פלאש 90

גנץ על המתיחות בכחול לבן: "תראו לי בית אחד שאין בו ויכוחים"

יו"ר המפלגה הגיב לדיווחים על המשבר בסיעה בכנס פעילים בקריית אונו. לדבריו: "אנחנו רוצים ממשלת אחדות רחבה בלי נתניהו. מקיימים מגעים עם ראשי מפלגות אחרות". לפיד: "לא מבינים את עומק החיבור הזה"
יערה שפירא
07 באוגוסט 2019
23:00

מפלגת כחול לבן קיימה כנס פעילים בקריית אונו היום (רביעי) על רקע המחלוקות בצמרת המפלגה בימים האחרונים. בנאום שנשא בפתח הכנס התייחס יושב ראש המפלגה, בני גנץ, התייחס לדיווחים על המחלוקות ואמר:  "תראו לי בית אחד שאין בו ויכוחים. איפה שיש אדישות לא מתווכחים". 

גנץ התייחס בדבריו למתיחות בתוך הסיעה ולנושא הרכבת ממשלת אחדות לאחר הבחירות, והוסיף: "פה מתווכחים ולפעמים זה יוצא החוצה. הפוסט שלי יצא אחרי שהחרדים תקפו את יאיר ולא לפני, ואמרתי שתשעה באב וצריך לעשות הפוך מנתניהו".

גנץ תקף בנאומו את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "אנחנו רוצים ממשלת אחדות רחבה, בלי נתניהו שצריך לעסוק רק בענייניו המשפטיים כי זה מה שמעניין אותו". גנץ הוסיף שכחול לבן מקיימת מגעים עם ראשי מפלגות אחרות וציין שאינם פוסלים אף גורם אך לא יקימו קואליציה עם מי שמתנגד לישראל או דוגל בעמדות קיצוניות.

חבר הכנסת יאיר לפיד ומספר 2 במפלגה התייחס גם הוא לדיווחים אודות המתיחות בינו לבין גנץ ואמר: "מי שאומר בתקופה האחרונה שאנחנו רבים, לא מבין את עומק החיבור הזה. את השטויות והרכילויות נצלח, בגלל זה אני פה וגם אתם. החיבור בין ראשי המפלגה חזק מכפי שרבים מתארים לעצמם". הדברים נאמרו על רקע ל רקע הדיווחים על מתח בצמרת המפלגה בעקבות סרטון התעמולה של המפלגה שיצא מוקדם יותר השבוע, בו נטען כי "החרדים רוצים את כל הכסף של המדינה".

האזינו לריאיון עם גנץ בכאן רשת ב