אם הצעירה הבריטית בדיון בבית המשפט, היום

פרשת המין בקפריסין: הטענה לאונס עדיין נבדקת

גורם במשטרה המקומית לכאן חדשות: תיק החקירה לא נסגר. בטוחים שישראל תסייע אם נדרש לחקור שוב את הנערים. אמה של הצעירה הבריטית: "היא בכתה הרבה"
חן ביאר, שליח כאן חדשות לקפריסין
07 באוגוסט 2019
22:21

פרשת המין בקפריסין: גורם במשטרה המקומית אמר לכאן חדשות היום (רביעי) שתיק החקירה לא סגור, ושטענת האונס עדיין נבדקת - כך דווח בחדשות הערב בכאן 11. לשאלה כיצד הדבר מתיישב עם העובדה שהנערים חזרו כבר לישראל, ענה אותו גורם כי היחסים בין שתי המדינות טובים: "אם נידרש לחקור אותם פעם נוספת, אנחנו בטוחים ששיתוף הפעולה יעמוד לרשותנו", אמר.

בד בבד, אמה של הצעירה הבריטית הגיבה לראשונה וסיפרה על הקושי של בתה: "היא בכתה הרבה". האם הוסיפה כי היא סומכת על מערכת המשפט. 


היום התפטר עורך דינה של הצעירה הבריטית, אנדראס פיטאיס. בהצהרה שמסר לתקשורת אמר עורך הדין פיטאיס: "ביקשתי להתפטר שכן אינני מסכים לקו ההגנה. זה לא קשור לשום דבר שאולי תסיקו מזה. לא הסכמתי עם הלקוחה שלי, זה משהו שקורה מדי יום".


בסוף דבריו ביקש פיטאיס: "אל תסיקו מההתפטרות שלי שהיא הייתה צריכה להודות באשמה או לא להודות". דבריו מגיעים לאחר טענות הצעירה ובני משפחתה בדבר לחץ פסול שהופעל עליה לחזור בה מהטענות על אונס. בית המשפט האריך היום את מעצרה הצעירה הבריטית עד ל-19 באוגוסט. אם תיק החקירה יגיע למשפט, היא תצטרך להוכיח שהמשטרה הכריחה אותה לחזור בה מגרסתה הראשונית.