אורון שאול והדר גולדין
צילום: פלאש 90

בכיר בעזה לכאן חדשות: סוגיית הנעדרים לא עלתה בפגישת הצלב האדום וחמאס

בפגישה שנערכה לרגל חילופי ראש הצלב האדום ברצועה השתתף סגן מנהיג חמאס בעזה. לדברי הבכיר: "אנשי הצלב האדום לא הביאו מסר מהצד הישראלי בנושא"
גל ברגר
07 באוגוסט 2019
23:49

גורם בכיר בעזה אומר הלילה (רביעי) לכאן חדשות שסוגיית החללים והנעדרים הישראלים לא עלתה לדיון בפגישת חמאס עם נציגי הצלב האדום ברצועה. מדובר בפגישה שנערכה אתמול, ובה השתתף סגן מנהיג הארגון ברצועה חליל אל-חיה. לדברי הגורם, אנשי הצלב האדום לא הביאו מסר מהצד הישראלי בנושא.

הפגישה נערכה לרגל חילופי ראש הצלב האדום ברצועת עזה. היא עסקה בעיקרה בפעילויות הארגון בתחום הבריאות ובביקורי משפחות עזתים אצל אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל, כך הסביר הגורם. 

דובר הוועד הבינלאומי של הצלב האדום, יהונתן סבן, מסר בתגובה כי "הצלב האדום פועל בעקביות מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת להשיג מידע על מצבם וגורלם של הנעדרים הישראלים בעזה. הסוגייה שבה ועולה בפגישות שמקיים הצלב האדום עם הרשויות בעזה. עם זאת, אין ביכולתנו להתייחס לתוכן פגישה מסוימת כזו או אחרת".

בתוך כך, משפחתו של אורון שאול הודיעה על פתיחה במאבק להחזרתו, חמש שנים אחרי מבצע צוק איתן. המשפחה תקיים ביום שישי הפגנה מול בית ראש הממשלה. לדבריהם, "נתניהו הרדים אותנו חמש שנים והבטיח תוצאות, עד כה נכשל הוא כישלון חרוץ".