דביר שורק נרצח בפיגוע
צילום: באדיבות המשפחה, גרשון אלינסון, פלאש 90

הותר לפרסום: דביר שורק הוא הצעיר שנרצח בגוש עציון

בן ה-19 מהיישוב עפרה שנרצח לפנות בוקר באירוע דקירה, הוא נכדו של הרב הרלינג שנרצח לפני 19 שנה. רבניו של דביר בישיבה סיפרו: "הלב שלנו שבור. מהרגע שהוא נכנס לישיבה עם העיניים המחבקות שלו, הוא עטף את כולנו בקסם"
כרמל דנגור
08 באוגוסט 2019
09:26
עודכן ב 12:49

הותר לפרסום שמו של החייל שנרצח לפנות בוקר (חמישי) בגוש עציון: דביר שורק בן 19 מהיישוב עפרה. גופתו של דביר נמצאה עם סימני דקירות בשטח פתוח בין מגדל עוז לאפרת, באזור ישיבת מחניים, בה למד. סבו של הצעיר שנרצח הוא הרב הרלינג, שנרצח לפני 19 שנה. כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר הרוצח באזור גוש עציון. 

הרב שלמה וילק, ראש ישיבת ההסדר אור תורה מחניים שבה למד דביר, אמר הבוקר כי הוא "יצא לקנות מתנות בשביל הצוות שליווה אותו לקראת הגיוס - הוא היה בקשר חצי שעה לפני שנרצח". בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב סיפר הרב כי "בדרך הוא הודיע לחברותא שלו שלא ידאגו, הוא יגיע בדיוק בזמן. כשהוא איחר התחלנו לדאוג. די מהר הבנו שמשהו לא בסדר ועירבנו את המשטרה. כל הכוחות הגיעו במהירות הבזק". 

הרב יוסי פרומן, מחנכו של דביר: "הוא היה עלם חמודות. הוא נסע לקנות מתנות למורים בישיבה, זה מאוד מאפיין אותו. תמיד חושב איך להוקיר תודה. הוא חזר איתן מירושלים ונרצח כשהן עליו. אני מקווה שיגיעו לרוצחים האלה כמה שיותר מהר ויסגרו איתם חשבון". 


שראל רוזנבלט, רב בישיבת בישיבת מחניים: "הלב שלנו שבור. תלמיד יקר שנרצח בדם יקר. תלמיד שמהרגע שנכנס לישיבה עם העיניים המחבקות שלו, עטף את כולנו בקסם. הוא היה אהוב על כל התלמידים. זו אבדה גדולה לחברה הישראלית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאירוע: "הבוקר התבשרנו בפיגוע דקירה קשה. כוחות הביטחון נמצאים עכשיו במרדף כדי ללכוד את המחבל השפל ולבוא עמו חשבון. אני שולח בשמי ובשם הממשלה תנחומים למשפחה". בעת ביקור בבית אל הוסיף נתניהו כי "זה היה צריך להיות יום של שמחה, אך היום נפל שוב אחד מטובי בנינו".