זירת הרצח הכפול בלקיה
צילום: משטרת ישראל

לא יוצאים מהבית וקונים נשק: נקמת הדם שריסקה יישוב

בלקיה, בה נרצחו לפני שבוע בני הזוג סליאמן ועזיה אל רבידי, יודעים שהרצח הבא הוא רק עניין של זמן. ראש המועצה לשעבר: "אין מה לעשות נגד נקמות דם. הצעירים חמומי מוח ולא מקשיבים למבוגרים"
אסף פוזיילוב
08 באוגוסט 2019
10:16

מאז הרצח של בני הזוג סלימאן ועזיזה אל רבידי ביישוב לקיה שבנגב שוררת אווירת פחד. בני הזוג נרצחו בגלל נקמת דם על רצח צעיר ממשפחה אחרת לפני כשנה. מאז הרצח של בני הזוג אל ראבידי מסתתרים כ-500 מבני המשפחה היריבה בבתיהם וממעטים לצאת מהם. חלקם קונים כלי נשק להגנה עצמית. ביישוב מספרים כי בלילות האחרונים נשמעות יריות ביישוב והאווירה מתוחה מאוד. בשל כך, כמאה נערים השייכים למשפחה החוששת מנקמה יועברו לבית ספר אחר.

 

עלא אבו עמאר, תושב לקיה שנמצא בסכנת מוות, ושני קרוביו נרצחו בנקמות דם, סיפר: "יש רתיחה, יש כעס ואיום. אי אפשר להטיל אימה על משפחה ולהגיד שכל החמולה נושאת ברצח. לא יכולים לכלוא מאות אנשים, אנחנו רוצים התערבות של נכבדים. לדבריו, "אם היה מדובר ב'מרמרה' היו מגנים על הנושא הזה בגופם. אם זה היה מקום בכנסת היו מדברים בלי הפסקה. אף אחד לא מתייחס לעניינים של רצח. הכתובת על הקיר".

סלאם אבו עייש, ראש מועצת לקיה לשעבר, היה מעורב בסולחה הקודמת בין המשפחות. כעת הוא נשמע פסימי יותר בשיחה עם כאן חדשות: "אין מה לעשות נגד נקמות הדם. הצעירים חמומי המוח לא מקשיבים למבוגרים. אי אפשר לסגור את המעגל הזה". לדברי ראש המועצה הנוכחי, אחמד אל אסד: "הרשויות צריכות לטפל בעניין כמו שמטפלים בטרור – באמצעים קיצוניים ויצירתיים".

בינתיים במועצה מנסים לדאוג לשבעת הילדים של בני הזוג רבידי ולפתור אותם מתשלומים שונים. דודם של הילדים הוא זה שמפרנס אותם כעת, כשלו שבעה ילדים משלו.

תגיות:
רצח
,
לקיה