קטע מסדרה מחוז ירושלים
צילום מסך

בשל שתילת נשק - תאגיד השידור מפסיק לעבוד עם חברת ההפקות ״קודה תקשורת״

מועצת התאגיד קיבלה את ההחלטה להפסיק את ההתקשרות עם החברה על רקע פגמים אתיים בהפקת הסדרה "מחוז ירושלים". בהחלטת מועצת התאגיד נכתב בין היתר: "מה שאירע נוגד את מהות השידור הציבורי. מדובר בהתנהלות בזויה"
מערכת כאן חדשות
08 באוגוסט 2019
13:06

מועצת תאגיד השידור "כאן" החליטה היום (חמישי) להפסיק לאלתר את העובדה עם חברת "קודה תקשורת". זאת לאחר שהתברר כי במסגרת הפקת הסדרה "מחוז ירושלים" נשתל נשק אצל תושב עיסאוויה.

בהחלטת מועצת כאן נכתב: "תופסק לאלתר העבודה עם חברת 'קודה תקשורת'. מועצת התאגיד רואה בחומרה רבה את השתלשלות האירועים הקשורים בהפקת סדרת הדוקו-ריאליטי 'מחוז ירושלים' וקיימה בירור ודיון מעמיקים בנושא. כל מה שאירע בפרשה נוגד את מהות תאגיד השידור הציבורי ואת ערכיו הבסיסיים. מדובר בהתנהלות בזויה, הנוגדת לחלוטין את האחריות הגדולה המוטלת על השידור הציבורי ועל העוסקים בו, ונוגדת את ההכרח שבאמינותו. מדובר בבגידה באמון הציבור ובאמון תאגיד השידור הישראלי.

בהמשך נכתב: "בתאגיד אין מקום ואין כל סובלנות לשקרים לציבור ולהפללת אנשים חפים מפשע. יידע כל מי שעובד למען השידור הציבורי כי עליו להתייחס ביראת קודש לכללי האתיקה. לפיכך הוחלט כי תופסק לאלתר העבודה עם חברת "קודה" באופן גורף, וכי תופסק לאלתר העבודה עם כל המעורבים בזיוף. המועצה בחנה את התנהלות התאגיד ומצאה כי לא היה אפשר לעלות על הדעת כי ההפקה וגורמים במשטרה יבצעו מעשה שכזה ויפעלו בניגוד מוחלט לכללי האתיקה. הסדרה הוסרה מכל פלטפורמות התאגיד כדי למנוע פגיעה נוספת בכל מי שנפגע מהאירועים, והתאגיד יבחן דרכים להגברת הפיקוח על הפקות חיצוניות".

שתילת הנשק התרחשה בביתו של תושב סאמר סליאמן ונחשפה השבוע בעיתון "הארץ". בנובמבר 2018 נערך בביתו של סולימאן חיפוש בסיומו הוא קיבל אישר מהשוטרים שבביתו לא נמצא דבר. אלא שבפרק האחרון של הסדרה "מחוז ירושלים"  נראו שוטרים כשהם מאתרים לכאורה נשק בביתו. לאחר השידור נודע לסלימאן כי שכניו זיהו אותו בוודאות לאחר שצפו בסרט והוא פחד שתודבק לו תדמית של משתף פעולה במקום מגוריו. במקביל הוא הביע חשש כי גורמים במשטרה יתנכלו לו. לאחר פרסום הדברים פרסמה המשטרה התנצלות והדגישה כי יופקו לקחים מן האירוע.