אם וילדיה בנהר שהתייבש באוגנדה
צילום: אי-פי

דוח האו"ם: ההתחממות הגלובלית מחייבת שינוי בייצור וצריכת המזון בעולם

הדוח, שנכתב על ידי מומחים מכל העולם, קובע כי היום יש ניצול חסר תקדים של שטחי אדמה ומים בעולם, ושינויים בחקלאות ובהרגלי צריכת המזון, בהם צמצום צריכת הבשר, עשויים להביא לשחרור של כמיליון קילומטר רבוע של אדמות ברחבי כדור הארץ עד לשנת 2050
מואב ורדי
08 באוגוסט 2019
17:20

האנושות חייבת לשנות את דרכי ייצור, גידול וצריכת המזון בעולם, על מנת לצמצם את התוצאות ההרסניות של ההתחממות הגלובלית. כך קובע דוח שכתבו מומחים מכל העולם עבור האו"ם, ושפורסם היום (חמישי). על פי הדוח, שינויי האקלים עלולים לסכן את אספקת המזון ואת מגוון הזנים בעולם.


הדוח קובע כי גידול האוכולוסייה העולמית והשינויים בהרגלי הצריכה הביאו כיום לניצול חסר תקדים של שטחי אדמה ומים בעולם. המומחים מציינים כי שינויים בחקלאות ובהרגלי צריכת המזון, בהם צמצום צריכת הבשר, עשויים להביא לשחרור של כמיליון קילומטר רבוע של אדמות ברחבי כדור הארץ עד לשנת 2050. עם זאת, המומחים נמנעים מלקבוע במפורש כי יש להימנע לחלוטין מאכילת בשר.

"דחייה של הפעולות הנדרשות", נכתב בדוח, "עלולה לגרום לכמה השפעות בלתי הפיכות על מערכות אקולוגיות מסוימות, אשר בטווח הארוך יכולות להביא להאצה של ההתחממות הגלובלית".

היום התכנס הפאנל הבין-ממשלתי לשינויי האקלים (IPCC) בז'נבה, שווייץ, כדי לפרסם את סיכום הדוח. בהמשך השנה צפויים מנהיגי המדינות החתומות על הסכם פריז בנושא שינוי האקלים, להתכנס בצ'ילה.