-

"צלמי רק בתחתונים, בלי חזייה": פרטים חדשים מחקירת החשוד בפדופיליה מעמנואל

אוריה עסיס חשוד שביצע עבירות מין ביותר ממאה קטינות ואף איים על על חלקן. החשוד השתמש בזהויות בדויות ויצר קשר עם נערות, אחת מהן העידה: "הוא הציג את עצמו כילדה אחרת, שלח תמונה (בעירום) וביקש שאשלח תמונה שלי"
רועי ינובסקי
08 באוגוסט 2019
21:12

פרטים חדשים מחקירת אוריה עסיס מעמנואל, החשוד בעבירות פדופיליה ביותר ממאה קטינות, פורסמו הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. במשטרה מצאו בטלפון הסלולרי שלו כ-3,000 תמונות וסרטונים עם חומרים פדופיליים – ובהם התכתבויות עם קטינות, רובן מהמגזר החרדי. "צלמי את עצמך מול המראה רק בתחתונים, בלי חזייה, דיברנו קודם על זה ואמרת אוקיי", נכתב באחת מהן.

עסיס, בן 26, השתמש בזהויות בדויות ויצר קשר עם נערות. חלקן סיפרו על איומים מפורשים. אחת הנפגעות העידה: "הוא הציג את עצמו כילדה אחרת, שלח תמונה (בעירום) וביקש שאשלח תמונה שלי. אחרי ששלחתי תמונה הוא איים שאם לא אשלח לו עוד תמונות כאלו הוא יפרסם את התמונה".

עבירות המין התקיימו לא רק במרחב הווירטואלי. על פי החשד, בשמונה מקרים לפחות עסיס גם נפגש עם הקטינות. באחד מהמקרים שכנע שתי ילדות בנות 12 להיפגש עמו בקניון בראשון לציון, וביצע באחת מהן מעשים מגונים בשירותים.

החשוד טען בתחילה כי סבר שמדובר בבגירות, אולם אז נמצאו התכתבויות שבהן הוא שואל את הנערות לגילן. "בת כמה את", שאל באחת ההתכתבויות, "אני בת 12" ענתה והוא השיב: "את ממש פיצית", אך  המשיך בקשר עמה. עסיס מיוצג על ידי עורכי הדין בועז קניג ומור עטיה, שטוענים כי הוא מכחיש בתוקף את עבירות המין וכי הוא שב וטוען כי לא היה מודע לגיל הקטינות.

יחידת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר הצהרת תובע נגד עסיס, שנעצר לפני כשלושה שבועות בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מין חמורות בקטינות. החקירה נפתחה בעקבות דיווחים שהתקבלו במוקד 105 של המשטרה.