חפש
Languages
כוחות צה"ל פועלים ביהודה ושומרון, בחיפוש אחר המחבל
צילום: דובר צה"ל

נמשך המצוד אחר המחבלים: דיווחים פלסטיניים על חיפושים בחלחול ובית פג'אר

ההערכה היא כי הפיגוע לא היה ניסיון חטיפה, וכי בידי צה"ל והשב"כ יש ממצאים וכיווני חקירה שיכולים להוביל אל חוליית המחבלים שאחראית לרצח
כרמלה מנשה ומשה ברקוביץ'
09 באוגוסט 2019
08:22

מקורות פלסטיניים מדווחים כי כוחות גדולים של צה"ל נכנסו הלילה (שישי) לחלחול שמצפון לחברון ועשו חיפושים בכמה בתים, במסגרת הניסיון לאתר את המחבל או המחבלים שרצחו את החייל דביר שורק, בפיגוע סמוך למגדל עוז. חיפושים וסריקות נעשו גם בכפר בית פג'אר שליד מגדל עוז.


ההערכה היא כי הפיגוע לא היה ניסיון חטיפה, וכי בידי צה"ל והשב"כ יש ממצאים וכיווני חקירה שיכולים להוביל אל חוליית המחבלים שאחראית לרצח. נוכח המידע שמגיע מהשטח, ההערכה היא שהחוליה תיתפס.

בשל החשש שהמחבלים ינסו לפעול שוב, תוגברו הכוחות ביהודה ושומרון. בתחקיר הפיגוע בודקים, בין השאר, מדוע לא הבחין השומר בשער היישוב מגדל עוז במתרחש. במערכת הביטחון מעריכים כי לא מדובר בניצול הזדמנות אקראית אלא בפיגוע שתוכנן מראש.

אמש הגיעו אלפי בני אדם להלוויתו של שורק בבית העלמין בעפרה. האב, יואב שורק, ספד לבנו: "בעוד כמה ימים היינו אמורים לחגוג לך 19, ואני חושב על 19 השנים ואיני יכול שלא לחייך, כי זכרונך מעלה אהבת אדם. הייתה לך אישיות כל כך מיוחדת, שהרגשתי שאני יכול רק לאהוב ולשמוח בה.

"קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה, שהפיצה אור במשפחה ומחוץ לה, בלי יומרנות וציניות. אנחנו נותרים פצועים וחסרים. איך נדמיין שלא תבוא עוד והאם נמצא כוחות לחיות ולשמוח? רשעים קיפדו חייך, אבל לא פגעו באור".

חברו של דביר, ישי שחור, אמר הבוקר בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם שלום קיטל בכאן רשת ב: "דביר  היה חבר של כולם ודיבר עם כולם. הוא לא היה מדבר הרבה, ובעיקר מקשיב. הייתה לו ראייה מאוד חיובית על המציאות".