גבול רצועת עזה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סוכל ניסיון חדירה נוסף מעזה: מחבל חמוש התקרב לגבול - ונורה למוות

אין נפגעים ישראלים. פגזים נורו לעבר בית חאנון בצפון הרצועה. דובר צה"ל: "תצפיות צה״ל זיהו מחבל חמוש מתקרב לגדר המערכת. המחבל ירה לעבר הלוחמים, שנערכו לאירוע בעקבות הזיהוי, ופתחו באש לעבר המחבל". דיווחים בעזה: המחבל - מהזרועה הצבאית של חמאס
גל ברגר, כרמלה מנשה ואסף פוזיילוב
11 באוגוסט 2019
06:13
עודכן ב 06:45

ניסיון חדירה נוסף לשטח ישראל סוכל הבוקר (ראשון)  על ידי לוחמי צה"ל, לאחר שמחבל חמוש חוסל בזמן שניסה לחצות את הגדר בצפון רצועת עזה. אין נפגעים ישראלים. צה"ל תקף עמדות תצפית של חמאס ברצועה. 

הודעת דובר צה"ל: "תצפיות צה״ל זיהו מחבל חמוש מתקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. המחבל ירה לעבר לוחמי צה"ל, שפתחו באש לעברו. כמו כן, במהלך האירוע טנקים של צה"ל ביצעו ירי לעבר עמדות של חמאס. אין נפגעים לכוחותינו ולא גרם". מקורות בעזה מדווחים כי המחבל ההרוג בגבול הרצועה הוא מרואן ח'אלד נאסר, בן 25, והוא פעיל בזרוע הצבאית של חמאס. 

זהו ניסיון החדירה השני תוך 24 שעות, אחרי שגם אתמול סוכלה חדירת מחבלים בגבול עזה: צה"ל זיהה בכמה מחבלים מצוידים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG, שהתקרבו לגדר המערכת והלוחמים פתחו באש והרגו ארבעה חמושים, לאחר שאחד מהם חצה את הגדר.

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, התייחס להיתקלות של כוח צה"ל בחוליית המחבלים שניסתה לחדור לשטח ישראל בשבת בבוקר. לדבריו, סוכל פיגוע גדול - טרם ברור אם כוון כלפי אזרחים או חיילים. "אין שום סיכוי שהתיאוריה עם פעילי ריסון שבאו לעצור מישהו נכונה. ארבעתם מאורגנים כדבוקה. הציוד שלהם - אין אותו לפעילי ריסון. זה ניסיון להסיר אחריות".

בד בבד נשמעות טענות בעוטף עזה שהתגובות של צה"ל הן שמובילות לעליות המדרגה בטרור. קב"טים בעוטף אמרו: "לא ייתכן שממשיכה שגרה. כי זו לא שגרה והחוקים לא ברורים. מאיצים מאפס עד מאה, כל הזמן, זה מתיש מאוד את כולם ופוגע בכולנו". דובר צה"ל לא רצה להתייחס לטענות ומסר כי לא הייתה סכנה ליישובים, "האירוע נגמר במרחב הגדר, כמו הקודם. מאוד גאים בזה. זו ההנחייה למג"דים ולמח"טים. "הופקו לקחים מהאירוע הקודם, נפיק גם מזה".