יואב שורק
צילום: פלאש 90

אביו של דביר שורק על רציחת בנו: "מצטער בשבילנו שהוא לא יהיה לנו יותר"

יואב שורק סיפר שמשפחתו עברה את השבת הראשונה בלי דביר ברגשות מעורבים: "יש לנו משפחה גדולה, תמיד יש מישהו חסר בשבת, אבל כשעמדתי בבית כנסת איפה שהוא היה רגיל לעמוד, בכיתי כל הזמן כי ידעתי שלא במקרה הוא לא שם". לדבריו, לחיים יש עוד מה להציע: "אף אחד לא הבטיח לנו אותו מראש"
קלמן ליברמן
11 באוגוסט 2019
09:10

יואב שורק, אביו של רב"ט דביר (יהודה) שורק שנרצח בפיגוע בגוש עציון בשבוע שעבר, הגיב הבוקר (ראשון) לתפיסת המחבלים שחשודים ברצח בנו אתמול, ואמר: "לא מעניין אותי מי הם, ולא מעניין אותי כמה הם יישבו. גם כי האובדן הזה לא קשור לזה, דביר איננו ולא יחזור בגלל פגיעה של מישהו כזה או אחר". בריאיון לאסף ליברמן ועומר בן רובי בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' אמר שורק כי שמח שממצאי התחקיר הראו שבנו לא סבל. "אני חושב שהוא אפילו לא יודע שתקפו אותו כי התקיפה הייתה ברוטאלית מאוד אבל כזאת שמשתקת מיד, באו אליו מאחור". הוא הוסיף שדביר "חי 19 שנים יפות, כשאני חושב עליו אני לא מצטער בשבילו אני מצטער בשבילנו שהוא לא יהיה לנו יותר".

האזינו לריאיון המלא

יואב שורק ציין כי הוא בוחר שלא להסתכל על האירוע המצער לבדו, אלא לדבריו "על הקונטקסט הלאומי של הסיפור. בגדול אנחנו מנצחים במערכה הזאת אבל אנחנו עושים את זה כבד ולאט וגם בגלל הלב היהודי שלנו שאני לא רוצה לוותר עליו בקלות, שלא יודע להכריע כל כך".

שורק סיפר שבנו "היה מאוד רגיש, ואהב לקחת על עצמו משימות". לדבריו, "הוא לא היה לחוץ על התוצאה, הוא השקיע ונהנה ועבד והלך לדבר הבא, הוא עשה ניסים בלגדל גינות, בשבת אכלנו עגבניות שהוא גידל, שקטפנו לפני יומיים".

הוא סיפר שמשפחתו עברה את השבת הראשונה בלי דביר ברגשות מעורבים: "ביקשתי שישחררו לנו לעשות את השבת כמו שאנחנו רגילים, כדי שתהיה לנו שבת משפחתית שלנו, כי זה היה לי מאוד חשוב וברוך השם יש לנו משפחה גדולה. תמיד יש מישהו חסר והשבת זה היה דביר". אלא שלדבריו, "כשעמדתי בבית הכנסת, איפה שהוא היה רגיל לעמוד לידי, בכיתי כל הזמן כי הוא לא היה שם וידעתי שזה לא שהוא במקרה לא פה בשבת. אני מניח שעוד אבכה הרבה, אבל יש לחיים עוד הרבה מה להציע. אף אחד לא הבטיח לנו אותו מראש".

אמש הגיב שורק לתפיסת המחבלים והביע את צער משפחתו על שנתפסו חיים. "אנו שמחים שדביר לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט", אמר יואב שורק. "העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו".