שריפה ביכיני
צילום: ביטחון שער הנגב

מתיחות בדרום: בלון תבערה ששוגר מעזה הצית שריפה במועצת שער הנגב

כוחות כיבוי האש השיגו שליטה בשריפה שפרצה סמוך לישוב יכיני. הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס בשיחה עם לוחמי אוגדת עזה לסיכול הפיגוע הבוקר: "הגנתם על אזרחי ישראל בהצלחה רבה, הפעלתם רוח לחימה ונחישות"
איציק זוארץ
11 באוגוסט 2019
14:21
עודכן ב 16:59

המתיחות בדרום: בלון תבערה ששוגר מרצועת עזה הצית היום (ראשון) שריפה סמוך לישוב יכיני במועצה האזורית שער הנגב. במשך כמה שעות נאבקו צוותי כיבוי בדליקה ולבסוף השתלטו על האש. לאחר בדיקה התברר כי אכן בלון התבערה, הוא שגרם להצתה.

קודם לכן, לפנות בוקר, סיכלו לוחמי צה"ל ניסיון חדירה לשטח ישראל מרצועת עזה, לאחר שמחבל חמוש חוסל כשניסה לחצות את גדר הגבול בצפון הרצועה. הרמטכ"ל אביב כוכבי בוקר היום באוגדת עזה ואמר ללוחמים: "הגנתם על אזרחי ישראל בהצלחה רבה בזכות הערכת מצב מהירה ורלוונטית לסיטואציה, הפעלת נשק מדוייקת, רוח לחימה ונחישות". 


במהלך האירוע לא היו נפגעים ישראלים. צה"ל תקף בתגובה עמדות תצפית של חמאס ברצועה. מקורות בעזה דיווחו כי המחבל ההרוג הוא מרואן ח'אלד נאסר, בן 25, פעיל בזרוע הצבאית של חמאס.

 

זה היה ניסיון החדירה השני מהרצועה בתוך יממה, אחרי שגם בשבת סוכלה חדירת מחבלים בגבול עזה כשתצפיתניות של צה"ל זיהו כמה מחבלים שהתקרבו לגדר המערכת כשהם חמושים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG. לוחמים של צה"ל פתחו באש והרגו ארבעה מהחמושים, לאחר שאחד מהם הספיק לחצות את הגדר.