מכלית נפט במפרץ הפרסי
-

בכיר איראני: נוכחות ישראלית במפרץ הפרסי עלולה להצית מלחמה

מפקד חיל הים של משמרות המהפכה אמר כי נוכחות ישראלית במפרץ, במסגרת הקואליציה שמקימה ארה"ב לאבטחת נתיבי השייט, מסוכנת. בשבוע שעבר אמר שר החוץ ישראל כץ כי ישראל תהיה חלק מהקואליציה ותתרום בתחום המודיעין ותחומים נוספים
עמיחי שטיין ואלון אמיצי
11 באוגוסט 2019
21:37

מפקד חיל הים של משמרות המהפכה עלי רדא תנרסירי אמר היום (ראשון) כי "כל נוכחות של היישות הציונית במפרץ הפרסי עלולה להצית מלחמה". בריאיון לערוץ אל-מיאדין הלבנוני הזהיר תנרסירי מפני השתתפות של ישראל בקואליציה הימית שמארגנת ארצות הברית לאבטחת נתיבי השיט. זאת לאחר שבשבוע שעבר אמר שר החוץ ישראל כץ כי ישראל תהיה חלק מהקואליציה ותתרום בתחום המודיעין ותחומים נוספים. 

"חשוב לנו הביטחון במצרי הורמוז, אבל אלו גורמים חיצוניים שפוגעים בביטחון שם", טען מפקד חיל הים והוסיף כי כמה התנגשויות התרחשו באזור בגלל הנוכחות של ארצות הברית ובריטניה: "הן מתכננות לחלוב את מדינות האזור ולנצל את מדינות אירופה ומערב אסיה שצריכות את הנפט של איראן".

תנרסירי אף האשים את האמריקנים וטען כי הם תקפו ספינות במים האיראניים כדי להאשים את מדינתו. "ארצות הברית ובריטניה הקימו ברית לא חוקית והן מתכננות להכניס את היישות הציונית למי המפרץ. כל עוד אנחנו מעבירים את הנפט שלנו דרך מצרי הורמוז, אנחנו נבטיח שהם בטוחים".

תנרסירי התייחס לתקריות האחרונות במפרץ הפרסי בין איראן, בריטניה וארצות הברית ואמר: "אנחנו יכולים לעצור כל ספינה שעוברת על החוק מתי שאנחנו רוצים, גם אם היא בליווי בריטי או אמריקני".