דורית ביניש
צילום: רבקה צפרת, פלאש 90

ביניש על דברי סמוטריץ': עוד ביטוי לתהליך מסוכן בהתייחסות לבית המשפט

נשיאת העליון לשעבר התייחסה גם לגירוש העובדות הזרות מהפיליפינים וילדיהן: "האישה אולי הפרה את ההתחייבות שלה, אבל במה חטאו הילדים?". היא הסבירה כי ביהמ"ש פועל לפי הכללים, ו"אי אפשר להפיל את זה עליו" • יהושע סובול לכאן רשת ב: רודפים את האישה והילד הפיליפינים "כמו באינקוויזיציה"
בחצי היום
12 באוגוסט 2019
13:19

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית ביניש הגיבה היום (שני) על ההתבטאויות של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נגד מערכת המשפט. "עוד ביטוי לתהליך מסוכן בהתייחסות לבית המשפט. זאת דרך מדרדרת ומבהילה", אמרה ביניש לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם נשיאת העליו לשעבר

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר התבטאה גם בנושא גירוש העובדות הזרות מהפיליפינים וילדיהן: "האישה אולי הפרה את ההתחייבות שלה, אבל במה חטאו הילדים?". ביניש הסבירה כי בית המשפט פועל לפי הכללים, ו"אי אפשר להפיל את זה עליו".

הסופר והמחזאי יהושע סובול תקף את גירוש העובדים הזרים בריאיון בבחצי היום ואמר כי "כמו שהאינקוויזיציה חיפשה את האנוסים בסביבה נוצרית כך רודפים את האישה והילד הפיליפינים". בהמשך הוסיף, "יש חוק ויש חוק הלב".

האזינו לריאיון המלא עם יהושע סובול

סובול הסביר את דבריו והגן על הילדים: "מדובר בילדים שנולדו בישראל. גדלו בישראל. אין להם שפה אחרת מלבד העברית הישראלית, אין להם חברים אחרים ואין להם עולם אחר". הסופר המשיך ואמר כי המעשה הוא לא אנושי "לקחת אותם ולגרש אותם על פי חוזה שספק ששני הצדדים קיימו אותו כהלכה - זאת אכזריות". 

מוקדם יותר היום, אנג'לה פרז, בת דודתו של רוהן שהוחלט לגרשו יחד עם אמו לפיליפינים, סיפרה בכאן רשת ב כי היא חוששת שהמהלך "יעשה לו נזק נורא". בריאיון לתוכנית "סדר יום" היא אמרה לקרן נויבך: "הוא ילד מאוד עדין ועכשיו הוא עובר את כל הדברים האלה. אני לא מבינה למה מתייחסים אליהם כמו לפושעים".

האזינו לריאיון המלא עם אנג'לה פרז