סמוטריץ' ונתניהו
צילום: פלאש 90

ח"כים בליכוד לנתניהו: פטר את השר סמוטריץ' מתפקידו

הפנייה מגיעה על רקע הביקורת החריפה שהטיח שר התחבורה בראש הממשלה. נתניהו טרם החליט בנושא. בכירים בליכוד לנתניהו: סמוטריץ׳ מיישר קו עם שקד ובנט במטרה לא להמליץ עליך לנשיא. סמוטריץ': "אני עובד כרגיל. יש מדינה לנהל"
מיכאל שמש
12 באוגוסט 2019
13:28
עודכן ב 14:51

התפתחות פוליטית בעקבות המתקפה של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' על ראש הממשלה בנימין נתניהו. חברי כנסת מהליכוד פנו היום (שני) לנתניהו בדרישה שיפטר את השר סמוטריץ' מתפקידו. ראש הממשלה טרם קיבל החלטה בנושא. לטענת הבכירים, סמוטריץ׳ מיישר קו עם שקד ובנט במטרה לא להמליץ על נתניהו לנשיא ביום שאחרי הבחירות. מהליכוד סירבו להגיב.

בתגובה אמרו בכירים בימין המאוחד כי הם אינם מאמינים לאיומים: "לא מאמינים שנתניהו יפטר את סמוטריץ' וילך עד הסוף. זה נראה יותר כמו ניסיון הפחדה מצד נתניהו והליכוד". סמוטריץ' בשיחה פרטית על האפשרות שיפוטר: "אני עובד כרגיל. יש מדינה לנהל"

סמוטריץ' תקף אתמול את נתניהו, בעקבות החלטת בית המשפט לבטל אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בעפולה, וכתב בפוסט בפייסבוק: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי". 

שר התחבורה המשיך בקו ובריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב האשים את נתניהו בהחלטה. לדבריו, נתניהו מתגאה שהוא בולם כל תיקון במערכת המשפט. לכן הוא נושא באחריות. "אי אפשר לתת את הקרדיט לכל מה שטוב פה לנתניהו. יש לי התבטאויות קשות שמראות שלא באתי לשחק". 

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ'

מוקדם יותר הגיבה נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית ביניש לדבריו של סמוטריץ' נגד מערכת המשפט. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמרה: "עוד ביטוי לתהליך מסוכן בהתייחסות לבית המשפט. זאת דרך מדרדרת ומבהילה".