גן ילדים

20 יום לפתיחת שנת הלימודים: מחסור של מאות סייעות במשרד החינוך

רשויות מקומיות רבות מדווחות על חוסר גדול של עזרה לגננות. יושב ראש מרכז השלטון המקומי חיים ביבס בכאן רשת ב: "בלי הסייעות, הגנים לא ייפתחו"
לירן כוג'הינוף
12 באוגוסט 2019
14:14

20 יום לפתיחת שנת הלימודים, רשויות מקומיות רבות מדווחות על מחסור של מאות סייעות לגננות בגנים של משרד החינוך. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. המחסור הגדול ביותר הוא בתל אביב-יפו, שם חסרות כ-70 סייעות.

האזינו לדיווח המלא ולריאיון עם חיים ביבס

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס אמר בכאן רשת ב לאסתי פרז כי "בלי הסייעות, הגנים לא ייפתחו. נוצר מצב של מחסור למרות שהצלחנו למצוא בעבר תוספות שכר של 10% לסייעות. אך זה לא מספיק וצריכה להיות תוכנית שכר אחרת".

על פי הנתונים, המחסור הוא בערים הגדולות במרכז הארץ. בראשון לציון חסרים כ-60 תקנים, ברעננה מחסור של 43 תקנים ובמועצה האזורית לב השרון חוסר של 28 סייעות. אך גם בערים ורשויות נוספות ישנו מחסור כמו יקנעם עם לפחות 20 תקנים חסרים, המועצה אזורית גדרות עם חוסר של שמונה תקנים בהיקפי משרה שונים ועוד עשרה רשויות ברחבי הארץ בהן 65 תקנים חסרים.

מדובר במחסור שאינו נובע מחוסר תקצוב אלא כי הרשויות מתקשות לגייס סייעות בעיקר בגלל השכר הנמוך ותנאי העבודה. בעקבות המחסור יוצאים במרכז השלטון המקומי בקמפיין לעודד לגייס סייעות במיידי.