הפיצוץ במחסן תחמושת באזור בגדאד, עיראק

דיווח: פיצוץ במחסן תחמושת של מיליציות שיעיות באזור בגדאד

עוד דווח כי פצצות מרגמה נורו על אזור בו נמצאת שגרירות ארה"ב במדינה. 13 בני אדם נפצעו
אלון אמיצי ועומרי חיים
12 באוגוסט 2019
19:20
עודכן ב 21:21

רשת "סקיי ניוז" בשפה הערבית דיווחה הערב (שני) על הרוג ו-29 פצועים, בהם שני שוטרים וארבעה פעילים במיליציות השיעיות, בפיצוץ שאירע במחסן תחמושת באזור אבו שדיר בדרום בגדאד, עיראק, ועל פיצוצים עזים ואזעקות שנשמעו באותו אזור. על פי הדיווח, פצצות מרגמה נחתו ב"איזור הירוק" בו נמצאת השגרירות האמריקנית בבגדאד. במקביל, אתר החדשות העיראקי "סומריה" טוען כי פצצות מרגמה שוגרו לעבר האזור.


ממשרד הפנים העיראקי נמסר כי הפיצוץ אירע במצבור ציוד של משטרת עיראק ושל המיליציות השיעיות בתוך הבסיס הצבאי א-סקר בדרום בגדאד: "הפיצוצים היו חזקים והשתלטנו במידה מסוימת על השריפה בתוך מחסן הציוד".

לפי ערוץ "אל-חדת'" הסעודי, במחסן התחמושת שייך למיליציות השיעיות, אשר חלקן מקבלות תמיכה מאיראן, התפשטה שריפה גדולה לפני הפיצוץ. בערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני מדווחים כי ממידע ראשוני עולה שפיצוץ שנגרם בבסיס "א-סאחר" התרחש כתוצאה מנפילת פצצות מרגמה על הבסיס.

עיתונאי בבגדאד אמר בשיחה עם "כאן חדשות" שסיבות הפיצוץ במחסן הנשק בדרום העיר טרם ברורות וידועות, אך נראה שהפיצוץ גרם לנפילת רקטות באזורי מגורים בדרום בגדאד.


בסוף החודש האחרון דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט" הפרו-סעודי, מפי דיפלומטים במערב, שישראל הרחיבה את תקיפותיה המכוונות נגד איראן גם על אדמת עיראק וגם על אדמת סוריה. בעיתון ציינו בידיעה את הדיווחים הלא מאומתים על תקיפה בבסיס "אשרף" ששייך למיליציות השיעיות הפרו-איראניות, 40 ק"מ צפונית מזרחית לבגדאד, ובמחנה "אמרלי" של המיליציות השיעיות הפרו-איראניות במחוז סלאח א-דין שבצפון המדינה כמה ימים קודם לכן. אז דובר על כך שהיעד היה טילים בליסטיים איראניים שהועברו לבסיס לאחרונה. יש לציין כי מדובר בדיווחים שהוכחשו נמרצות מצד השלטונות בעיראק ומצד המיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


תגיות:
עיראק