השרה רגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רגב על סמוטריץ': "מקווה שלא נדבק מאיילת ובנט"

רגב מתחה ביקורת על דברי שר התחבורה נגד נתניהו: "הוא דיבר בצורה בוטה והתנהל כילד מגודל". השרה תקפה גם את גנץ: "כל פעם הוא אומר משהו אחר"
הבוקר הזה
13 באוגוסט 2019
08:11

"מי הוא שיבוא ויגיד שלראש הממשלה יש אפס מנהיגות? קצת צניעות לא תזיק": כך הגיבה היום (שלישי) שרת התרבות והספורט מירי רגב לדברי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שמתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה: "אני חושבת שהוא דיבר נורא והתנהל כילד מגודל. ככה לא מדברים לראש הממשלה. כמו שאתה רואה הוא התנצל ואני מקווה שהוא הבין את מקומו".

האזינו לריאיון המלא עם שרת התרבות והספורט בכאן רשת ב

רגב מתחה גם ביקורת על האיחוד בימין: "אני לא סומכת על הצמד הזה שקד ובנט. הם אמרו שהם גם לא ימליצו בוודאות על ראש הממשלה נתניהו. אז על מי הם ימליצו? על גנץ?". על ראש הממשלה אמרה: "האיש הזה ראוי כי הציבור בחר בו. נתניהו אמר באופן ברור וחד שלא הולכים לממשלת אחדות אלא לממשלת ימין חזקה". 

על הרכב ועדת ההיתרים החדש אמרה: "חברי ועדת ההיתרים התפטרו. הם חרגו מתוקף תפקידם. עם כל הכבוד הם פעלו מחוץ לסמכותם וללא כל מנדט. המבקר עושה עבודה טובה ומחזיר את המוסד ליעודו הפורמלי".

נוסף על כך, רגב התייחסה לשם החדש של מפלגת הימין המאוחד (ימינה) שהושק אתמול, ואמרה: "ימינה, זה הכול סמנטיקה, זה בעצם הבית היהודי. אין פה שום שינוי, לא היה פה שום איחוד. בנט ושקד חזרו לבית שהם נטשו. יש פה מפלגה שכולנו מכירים אותה, מפלגה מגזרית שפונה לציונות הדתית".

האזינו לריאיון של איילת שקד לכאן רשת ב

בהמשך תקפה שרת התרבות והספורט את איילת שקד, ועל התבטאויותיה נגד ראש הממשלה נתניהו אמרה: "אחרי שעשתה שופינג בליכוד, הרי לפני כמה שבועות היא התחננה להגיע ולהיות בליכוד, פתאום עכשיו היא מנגחת את ראש הממשלה כי זה מביא לה כותרת". 

בנוגע לסוגיית ממשלת אחדות ולאמירתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ כי הוא מסכים לרוטציה כשמפלגתו תהיה הראשונה לכהן אמרה רגב: "אני מקווה שגנץ אמר את זה אחרי שהיועצים אמרו לו מה להגיד כי פעם שעברה הוא חזר בו, כל פעם הוא אומר משהו אחר תלוי באיזו נקודת זמן שמעת אותו".

מכחול לבן נמסר בתגובה לדברי מירי רגב: "חבל שהשרה לא אומרת את דעתה האמיתית – שתם עידן נתניהו. היינו מצפים ממי שהועלמה על ידי נתניהו להגיד מפורשות: שלמרות הצהרת הנאמנות, לאחר הבחירות היא תשמח להצטרף לממשלת אחדות בראשות גנץ".