נמרוד ברנע
צילום מסך

חבר הנהלת מרצ נחקר במשטרה בחשד לעבירות מין

התלונות הוגשו לפני כחודשיים וחצי, לאחר שבית הדין של המפלגה קבע כי לא יושלם הליך הבדיקה הפנימי. עורכת דינו של החשוד: "מדובר בהמשך הקנוניה המכוערת לחיסולו הפוליטי באמצעות תלונות שווא"
ורד פלמן
13 באוגוסט 2019
08:44

חבר הנהלת מרצ, נמרוד ברנע, נחקר במשטרה בחשד לעבירות מין בכמה נשים. כך נחשף הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. הנשים הגישו את התלונות לפני כחודשיים וחצי, לאחר שבית הדין של מרצ קבע כי לא יושלם הליך הבדיקה הפנימי. בתחילת חודש מאי קבע בית הדין כי יו"ר לשעבר של המפלגה, תמר זנדברג, פעלה בחוסר סמכות כשמינתה בודקת לתלונות.

הפרשה נחשפה בכאן חדשות בסוף השנה שעברה. לאחר פרסומה הצטברו במפלגה מספר תלונות נגד ברנע. חבר ההנהלה חבר ההנהלה הגיש תלונות במשטרה נגד מתלוננות ופעילת מרצ בגין סחיטה באיומים ושיבוש הליכי משפט. אחת התלונות נסגרה מחוסר ראיות והשנייה עדיין נחקרת. בימים האחרונים ברנע נחקר ונערכו לו עימותים עם מתלוננות. בשלב הבא התיק יועבר לפרקליטות. 

עורכת הדין אפרת נחמני בר שמייצגת את ברנע מסרה בתגובה: "מדובר בהמשך הקנוניה המכוערת לחיסולו הפוליטי של נמרוד ברנע באמצעות תלונות שווא, והפעם מכיוון שמתלוננות השווא הללו עמדו בפני חקירה על סחיטה באיומים. כפי שהוכחה בתכנית המקור חפותו של ברנע פעם אחת, היא תוכח בשנית ובידינו הוכחות לכך".