סימבה, מתוך הסרט
צילום: באדיבות פורום פילם

מלך האריות החדש הוא סרט האנימציה הרווחי בכל הזמנים

סרט ההנפשה הממוחשבת החדש של אולפני דיסני עקף את הלהיט הקודם שלהם – "לשבור את הקרח". החברה פחות התלהבה מההישג, וטענה כי זה אינו סרט אנימציה
מערכת כאן חדשות
13 באוגוסט 2019
14:22

עיבוד ההנפשה הממוחשבת ("לייב אקשן") החדש והמצופה של אולפני דיסני לסרט מלך האריות משנת 1994, עקף את הלהיט הקודם של האולפנים –"לשבור את הקרח", והכניס עד סוף השבוע האחרון כ־1.3 מיליארד דולר. בכך הפך הסרט למכניס ביותר בכל הזמנים. אולפני הענק פחות התלהבו מההישג, וטענו מצדם שלא מדובר בסרט אנימציה. במקביל, בחורף הקרוב דיסני צפויה לשחרר את סרט ההמשך, "לשבור את הקרח 2", ועשויה אף לשבור את השיא של עצמה מחדש – פעמיים באותה שנה.

כשנשאל במאי הסרט ג'ון פאברו אם הוא מכנה את העיבוד החדש שלו אנימציה, ענה: "זה תלוי איך אתה מסתכל על זה. מצד אחד אין בעלי חיים אמיתיים בסרט, ואין מצלמות אמיתיות. הכל הופק על ידי אומנים. אבל גם אי אפשר להגיד בדיוק שהוא מונפש, ואני חושב שזה יהיה מטעה".

את הטכנולוגיה והתרבות The Verge חושב כי הניסיון של דיסני להתנער מההישג נובע מכך שהם מכוונים לפרס החשוב בטקס האוסקר – פרס הסרט הטוב ביותר. לטענתם, דיסני רומזת לכך שהיא לא מעוניינת להסתפק בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר - שנחשבת פחות איכותית. 

הסרט יצא לאקרנים ב-19 ביולי 2019, לציון 25 שנים להקרנתו של הסרט המקורי והפך, כצפוי, לשובר קופות. עוד הישג לא מבוטל: לפי שעה הסרט נמצא במקום ה-12 ברשימת הסרטים המכניסים ביותר בכל הזמנים.