הבניין שבו נמצאה הילדה

הזנחת הילדה בלוד: "השוטרים יצאו בדמעות מהבית"

דובר מחוז מרכז במשטרה סיפר לכאן רשת ב שככל הנראה מדובר בהזנחה ארוכת טווח. לדבריו, "קצין החקירות אמר שלא ראה מחזה כזה". גיסתה של הילדה נעצרה בחשד לשיבוש חקירה
כאן הערב
13 באוגוסט 2019
17:15

דובר מחוז מרכז במשטרה, סגן-ניצב עמי בן דוד, סיפר היום (שלישי) לכאן רשת ב על מציאת הילדה שהוזנחה על פי החשד בביתה בלוד. בריאיון לתוכנית "כאן הערב" הוא אמר לרן בנימיני ויגאל גואטה כי "הסייר והסיירת שחילצו את הילדה יצאו בדמעות מהאירוע הזה. קצין החקירות של תחנת לוד אמר שלא ראה מחזה כזה בכל שנותיו במשטרה". בתוך כך, גיסתה של הילדה נעצרה בחשד לשיבוש חקירה.

האזינו לריאיון עם עמי בן דוד

"השוטרים נקראו למקום אחרי שמיעת בכי. כשהתכוננו לפרוץ לבית הגיעו בני הזוג ופתחו את הדלת. הם נכנסו ונתקלו במראה הקשה של הילדה קשורה במקלחת כשהיא רטובה", הוסיף בן דוד. "היא הייתה פצועה בכל גופה. לפי הפציעות מעריכים שמדובר בהזנחה ארוכת טווח, חודשים ואולי שנים. הילדה אינה מתקשרת עם סביבתה ובתת משקל. ברור ממראה עיניים כי מדובר בהזנחה ממושכת מאוד".

בן עמי המשיך וסיפר כי "בחקירה מבינים שהילדה אינה קיימת ברישומים של מדינת ישראל - אין תיעוד לקיומה. מיד עירבנו את הרווחה בעיר ופקידי הסעד הוציאו את הילדה מחזקת ההורים. כעת נברר את כל הנסיבות".

מוקדם יותר הוארך מעצרם של האב בן ה-41 והאם בת ה-36 מלוד, בחמישה ימים. האב הודה בחקירתו בהזנחה. בדיון אמר נציג המשטרה: "הילדה הושארה לבד בבית שעות ארוכות ללא אור. היא הייתה קשורה בחבל בידיה ובצווארה, ואפילו השוטר לא הצליח לפתוח אותו זמן מה". לעומת זאת האם הכחישה כל קשר למעשה.