ברק בריאיון באולפן, הערב

ברק לא חזר בו מהמתקפה על המבקר: "משרת של נתניהו"

מספר 10 במחנה הדמוקרטי אמר בריאיון לכאן 11 כי "אין סימטריה" בין דבריו נגד המבקר לבין המתקפה של נתניהו נגד שומרי הסף • על פגישת חברי מפלגתו עם אבו מאזן: "לא נדע אם הוא פרטנר אם לא נתחיל תהליך מדיני" • ברק לא התחייב שיישאר בפוליטיקה אם לא ייבחר. צפו בריאיון המלא
חדשות הערב
13 באוגוסט 2019
20:58

ראש הממשלה לשעבר ומספר 10 במחנה הדמוקרטי אהוד ברק התייחס הערב (שלישי) למתקפה שלו נגד מבקר המדינה מתניהו אנגלמן והביקורת נגד דבריו החריפים. בריאיון לדוריה למפל בחדשות הערב הוא אמר: "מבקר המדינה מונה בשל רשלנות פוליטית של כחול לבן, אנגלמן הוא משרת של נתניהו. לוועדת ההיתרים מינה אנשים שנמצאים בניגוד עניינים חמור".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

על הטענה שלפיה הוא תוקף בצורה חסרת פרופורציות שומר סף, כפי שטען נגד נתניהו עצמו, הוא הגיב: "אין פה סימטריה, יש פה שלטון שמקעקע את מוסדות הדמוקרטיה. נתניהו מתנהג כמי שמוכן לרסק את הנורמות הביסיסיות של הדמוקרטיה הישראלית".

ברק לא ענה מפורשות על השאלה האם הוא מתכוון להישאר בכנסת אם לא ייבחר: "אני עובד כרגע למטרה אחת: להגיע לכך שמה שיקרה זה לא ממשלה של נתניהו, לא ממשלת רוטציה עם נתניהו. אני מתחייב לעשות את כל מה שצריך כדי שמדינת ישראל תעלה מחדש על המסלול". 

ברק התייחס גם לפרסום שלפיו חברי מפלגתו נעה רוטמן ועיסאווי פריג' נפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "לא נדע אם הוא פרטנר או לא אם לא נתחיל תהליך מדיני. ישראל חייבת לפעול להתנעת תהליך מדיני ולהשגת הסדר אזורי. יש להפסיק את הברית בין נתניהו לסינוואר. הרשות היא הגורם שצריך לחזק".

ברק נשאל גם על קשריו עם המיליארדר שהואשם בסחר בקטינות והתאבד בתא המעצר שלו, ג'פרי אפשטין, ועל האפשרות שהוא החזיק יומנים. "אני לא מוטרד משום דבר", הבהיר. "יכול להיות שהשם שלי מופיע ברשימת כתובות. בדיעבד אני מצטער על הקשר שנוצר איתו אך זה נגמר".