יחיא סינוואר בכינוס בחאן יונס, הערב

יחיא סינוואר: ממשיכים לחפור מנהרות

מנהיג חמאס ברצועת עזה אמר כי בארגון לא מעוניינים במלחמה, אך ממשיכים לאגור כוחות ולהתחמש. הוא אף שיבח את המחבל שפצע שלושה לוחמים בגבול בתחילת החודש
מעיין אלטמן ונורית יוחנן
13 באוגוסט 2019
22:06

מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, אמר הערב (שלישי) כי בארגון הטרור לא מעוניינים במלחמה אך אוגרים כוח, חופרים מנהרות ושומרים על היכולת לשגר מאות רקטות על ישראל. סינוואר אמר את הדברים בכינוס בחאן יונס שנערך במסגרת מבצע ביקור משפחות של חמאס.

הוא אף התייחס באירוע למחבל "כוח הריסון" של חמאס שחדר את הגבול לישראל לפני כשבועיים וחוסל לאחר שפצע שלושה לוחמים. סינוואר שיבח את המחבל, ששהה במשך שעתיים בתוך עמדה צבאית נטושה, על "מעשה הגבורה" שעשה. מדובר צה"ל נמסר אז כי המחבל היה חמוש ברובה ורימונים ולבוש במדי חמאס, אך ההערכה הייתה כי פעל עצמאית.

מנהיג הארגון הוסיף כי בהנהגת חמאס ידונו עם העם בעזה ב"תוכנית הלאומית הגדולה - תכנית צעדות השיבה", שתצא, לדבריו, לפועל לאחר חג הקורבן.

אמש לכדו כוחותינו מחבל חמוש בסכין ושני קליעים שחצה את גדר הגבול בדרום רצועת עזה. בשבת האחרונה ניסו ארבעה מחבלים חמושים לחדור לשטח ישראל וחוסלו בידי כוחות צה"ל. תצפיות זיהו אותם מתקרבים לגדר כשהם מצויידים ברובי קלצ'ניקוב, ברימוני יד ובמטול אר. פי. ג'י. לאחר שאחד מהם חצה את הגדר והמחבלים השליכו רימון יד לעבר כוחותינו, החיילים פתחו באש לעברם. לא היו נפגעים בקרב החיילים וגופות המחבלים מוחזקות בידי ישראל.