הבניין בו נמצאה הילדה

סנגור האב החשוד בהזנחת הילדה בלוד: "היא נולדה עם בעיה בריאותית בדם"

בריאיון לכאן רשת ב טען עורך הדין חי אוזן כי הילדה שנמצאה כבולה ופצועה באמבטיה בביתה סובלת מבעיה בריאותית הגורמת לפצעים בעורה, אך אין לכך גיבוי במסמכים משום שהיא תושבת הרשות הפלסטינית ולא ישראל. לדבריו, סוכם שהילדה תיבדק על ידי המכון לרפואה משפטית
קלמן ליברמן
14 באוגוסט 2019
09:34

עורך הדין חי אוזן המייצג את האב החשוד בהתעללות בבתו החורגת בלוד אמר הבוקר (רביעי) כי ההורים מכחישים את המיוחס להם. "הם מכחישים שהם התעללות בילדה, שהם קשרו אותה ושהם עשו בה כפי שהשוטרים טוענים שמצאו אותה כשנכנסו לדירה", אמר עו"ד אוזן בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

לדבריו, "ההורים מסרו בגרסתם שהם עזבו את הבית כאשר הילדה נותרה ישנה במיטתה. לאחר זמן מה הם קיבלו שיחת טלפון משכן שהגיע לבניין ושמע בכי של ילדה וצעקות. הוא מיד התקשר לאב, שהגיע תוך זמן קצר יחד עם האמא, ושם למעשה פגשו גם את השוטרים, נכנסו יחד וראו את המצב של הילדה יחד". עורך הדין אוזן הוסיף כי "יש גם טענה שצריכה להיבדק שככל הנראה הם ביקשו מקרוב משפחה שיגיע לדירה וישגיח".

"במכון לרפואה משפטית יעריכו ממתי הפצעים"

נוסף על כך אמר עורך הדין כי האב הודה אתמול בהזנחת הילדה, אך הכחיש שקשר אותה: "נכון, השופט בחן את החומר הגולמי שהוגש לו על ידי נציג המשטרה בדיון, הוא ראה את התמונות, אבל יחד עם זאת אני וסנגורה של האם טענו בדיון שלילדה יש בעיות בריאותיות רפואיות מולדות". הוא הסביר כי העניין לא מגובה במסמכים רפואיים, מכיוון שהיא תושבת הרשות הפלסטינית ולא רשומה כתושבת מדינת ישראל. "האמא טוענת שהילדה נולדה עם בעיה בריאותית בדם שגורמת לעור גירויים מסוימים וכאשר מגרדים את היד יוצאים פצעים", הוא אמר. "אנחנו הסכמנו שהילדה תיבדק על ידי המכון לרפואה משפטית ושם יעריכו ממתי הפצעים, ואם היא אכן סובלת מבעיות בריאותיות שמוכיחות שאולי זה לא מהאירוע של אתמול, אולי זה משהו קודם לכך".

עורך הדין הסביר כי האב החשוד בן ה-51 נשוי בשנית לאותה אישה, שהיא אמהּ של הילדה, ומלבדה יש לו 15 ילדים. "יש להם ארבעה ילדים, או שיש לו שתי נשים או שהוא התגרש מאשתו הראשונה והתחתן בשנית. הוא חי עם אישה אחת, האמא של הילדה. הוא ישראלי, תעודת זהות ישראלית. היא תושבת השטחים, לאחר נישואיהם החלו בתהליך של איחוד משפחות במשרד הפנים".

על הילדה המאושפת כעת בבית החולים אסף הרופא הוא סיפר כי נמסר להם בדיון אתמול שמצבה משתפר, היא עוברת סדרת בדיקות ונמצאת בהתאוששות. שאר הילדים, הוא אמר, נמצאים בהשגחה של הרווחה, במקביל לניסיונות להעבירם לבני משפחה.

המשטרה: "היא הייתה קשורה בחבל בידיה ובצווארה"

אתמול טען נציג המשטרה בדיון בהארכת מעצרם של ההורים כי השוטרים איתרו את הילדה בחדר האמבטיה, כשהיא כבולה, חבולה בכל חלקי גופה ומלאה בדם. לדבריו, ״המשטרה הגיעה לפני ההורים ותוך כדי תכנון הפריצה - בגלל חשש לחיי אדם – הגיע בעל הבית. הילדה הושארה לבד בבית שעות ארוכות ללא אור. לא ידוע תאריך לידתה של הקטינה, היא בערך בת 5 או 6. היא הייתה קשורה בחבל בידיה ובצווארה, ואפילו השוטר לא הצליח לפתוח אותו זמן מה".