הפוסט של עיריית קרית גת
צילום מסך מתוך פייסבוק

ועד עובדי עיריית קריית גת: "שראש העירייה יתן דין וחשבון לאן נעלמו הכספים"

יו"ר ועד העובדים, ראובן אלקבץ, הגיב בזעם להודעת העירייה על כוונתה לפטר 320 מעובדיה וקבע - לא יהיו פיטורים
צבע הכסף
14 באוגוסט 2019
18:07

ההודעה על פיטורי 320 עובדי עיריית קריית גת: בשנה האחרונה פוטרו יותר מ-150 עובדים מתאגידי העירייה הכוללים את המתנ"ס, החברה הכלכלית ועוד. לפי משרד הפנים, לקריית גת גירעון שוטף של 50 מיליון שקלים ומצטבר של כ-140 שקלים.

עם זאת, יו"ר ועד העובדים, ראובן אלקבץ, קבע היום (רביעי) בריאיון לכאן רשת ב כי לא יהיו פיטורים. "ראש העיר דהרי מכריז על פיטורים אחרי שצבר גרעונות במודע, חילק מכוניות ותפקידים בכירים למקורבים וכל סביבתו נהנית משכר גבוה", אמר אלקבץ. לדבריו, "צריך לתת דין וחשבון לאן נעלמו הכספים האלה. בשלוש שנים יש שלוש התיעלויות, וראש העיר ביטל כבר פעמיים ניסיונות פיטורים כי הוועד עירב את בית הדין, וככה יהיה גם עכשיו. משרד הפנים צריך להקים וועדה קרואה לבדיקה להיכן נעלם כל הכסף אצל ראש העיר". יש לציין כי ראש העיר אבירם דהרי מכהן בתפקיד מזה 16 שנים.

אתמול פרסמה העירייה פוסט בפייסבוק ובו הכריזה שבכוונתה לפטר 320 עובדים, כחלק מתוכנית הבראה. "בימים הקרובים מתוכננת פגישת בוררות נוספת עם הסתדרות העובדים לקביעת זהותם של העובדים הוותיקים אשר ימלאו את משימותיהם של העובדים החדשים, שיסיימו בימים אלה את עבודתם בעירייה", נכתב בפוסט.

העירייה: "קליטת אלפי משפחות חדשות לעיר גורמת לטלטלה בתקציב"

היום הסבירה העירייה כי היא "נדרשת במסגרת תכנית ההבראה לצמצם 320 משרות בצד פעולות נוספות של התאמה תקציבית". בהודעה מטעמה נמסר כי "העירייה נאלצת לסיים עבודתם של אלה שהתקבלו לעבודה אחרונים ואשר עובדים ותיקים יוכלו להחליף אותם במסגרת המנגנון הקבוע בחוקת העבודה 'אחרון נכנס ראשון יוצא'.

עוד הוסבר כי "במהלך העשור האחרון נבנו בקרית גת 5 שכונות חדשות ומתחדשות אשר אכלסו ועתידות לאכלס עשרות אלפי תושבים חדשים. בניית רובעי מגורים חדשים בהיקפים יוצאי דופן וקליטת אלפי משפחות חדשות כרוכים בהכרח בהרחבת שירותי חינוך, פיתוח תשתיות ושירותים מוניציפאליים אחרים הגורמים טלטלה בכל הנוגע לניהול תקציב העירייה".