החוף ביפו בו טבעה הילדה

בת חמש טבעה בחוף אסור לרחצה ביפו

הילדה נמשתה על ידי אזרח עובר אורח בחוף לא מוכרז סמוך לבית האצ"ל. מצבה מוגדר אנוש. היא פונתה לבית החולים וולפסון בחולון
דניאל אלעזר
14 באוגוסט 2019
18:33

ילדה בת חמש טבעה היום (רביעי) בחוף ביפו. הילדה נמשתה מהמים על ידי עובר אורח אחרי ששחתה בחוף לא מוכרז אסור לרחצה הסמוך בית האצ"ל. היא פונתה במצב אנוש לבית החולים וולפסון בחולון. לפי עדי ראיה במקום, הילדה הייתה במים בלי הוריה עד שאזרח חלץ אותה ומשה אותה מן המים.

חובשי מד"א יוסף כורדי ויששכר וייס סיפרו: "כשהגענו לחוף ראינו ילדה כבת חמש שנמשתה מהמים על ידי אזרחים. היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה, ומיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות ומתן תרופות. העברנו אותה לניידת טיפול נמרץ, ופינינו אותה תוך כדי פעולות החייאה לבי"ח, כשמצבה קריטי".

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מסרה בתגובה לאירוע: "הקיץ גובה קורבנות רבים והיום לצערנו אנו שומעים על מקרה נוסף של ילדה שטבעה. טביעה מתרחשת במהירות ובדממה, בדיוק ברגע בו לא שמנו לב. אנו קוראים להורים: אל תגידו 'לי זה לא יקרה' - פעלו כדי למנוע. בסביבת מים חייבים להיות בהשגחה מלאה על הילדים, במרחק נגיעה וללא הסחות דעת. כאשר יש יותר ממבוגר אחד, קבעו בכל רגע נתון מבוגר תורן שתפקידו להיות אחראי להשגחה על הילדים. לא נכנסים לחוף הים ללא שירותי הצלה פעילים ויש להקשיב להוראות המציל בכל זמן השהייה בחוף".