גנץ בכנס בנס ציונה, הערב
צילום: אלעד מלכה

גנץ על חיים כץ: "מתהווה לנו ממשלת חשודים"

יו"ר כחול לבן תקף את האפשרות ששר הרווחה המואשם במרמה יבקש חסינות: "אני מכיר אותו, הוא עשה דברים טובים, אבל הוא פשוט צריך להתפטר"
הדס גרינברג
14 באוגוסט 2019
21:46

יו״ר כחול לבן, בני גנץ, קרא הערב (רביעי) לשר העבודה והרווחה, חיים כץ, המואשם במרמה, שלא לבקש חסינות ולהתפטר מתפקידו. ״זה מופע אימים של ממשלת חשודים", אמר גנץ בכנס פעילים שערך בנס ציונה. "אני מכיר את השר כץ טוב, מעריך אותו, הוא עשה דברים טובים, צר לי לשמוע על העמדתו לדין. אבל הוא פשוט צריך להתפטר״.

"מתהווה בישראל ממשלת חשודים שבראשותה עומד החשוד המרכזי - נתניהו. אני מאחל לכל השרים וגם לשר כץ שיצאו חפים מפשע, אבל הוא צריך להתפטר ולהמשיך את דרכו במקום אחר. שר שיש נגדו כתב אישום לא יכול להישאר בתפקידו", אמר גנץ.

מוקדם יותר היום הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, לשר כץ כי יוגש נגדו כתב אישום באשמת מרמה והפרת אמונים בפרשת המניות. כץ נחשד כי מקורבו, איש העסקים מוטי בן ארי, ייעץ לו בניהול תיק ההשקעות שלו, ובמקביל קידם השר הצעת חוק המטיבה עימו. עוד החליט מנדלבליט שכץ ייאלץ להתפטר מתפקידו. היועץ נתן לשר שהות עד מחר לבחון תוכניותיו, ואם לא יתפטר, צפוי להנחות את ראש הממשלה בנימין נתניהו לפטרו.