אלי בן דהן מצביע במרכז הבית היהודי
צילום: אתר סרוגים

פרסום ראשון: אלי בן דהן הגיש תצהיר שקרי לכאורה לביהמ"ש

סגן שר הביטחון טען בעתירה נגד שיבוצו ברשימת ימינה כי לא הצביע במרכז הבית היהודי. אך תיעוד משם מראה שנכח במקום ואף הרים את ידו. בבית המשפט טען כי נגע בזקנו. לשכתו של אלי בן דהן: "אין בטענות ממש"
מיכאל שמש
15 באוגוסט 2019
17:25

סגן שר הביטחון אלי בן דהן, שרץ בליכוד מטעם מפלגת אח"י בבחירות האחרונות, כתב לבית המשפט שלא הצביע במרכז הבית היהודי, למרות שתיעוד מהמקום מראה אחרת, כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב. את הדברים מסר במסגרת עתירה בנוגע לכשירות שיבוצו ברשימת ימינה, לאחר שנטען שהוא עזב לליכוד.בן דהן מצביע במרכז הבית היהודי, צילום: אתר סרוגים

בן דהן כתב כי לא הצביע בהצבעה שנערכה במרכז הבית היהודי על ביטול הפריימריז במפלגה, בזמן שהיה חבר במפלגת אח"י. אך מתיעוד שפורסם מישיבת המרכז, עולה שבן דהן נכח במקום ואף הרים את ידו בזמן שהתקיימה, על אף שלא היה חבר המפלגה באותה העת.


הצילום שהגיש בן דהן לבית המשפט, צילום: אתר סרוגים

לטענתן כתב בין דהן בתצהיר לבית המשפט כי נגע בזקנו ולא התכוון להצביע. הוא אף צירף תיעוד המוכיח זאת, אלא שבתיעוד נוסף נצפה בן דהן מרים את היד השנייה ומצביע על ההצעה. בן דהן אמר לכאן חדשות בתגובה כי הרים את היד לצורך תמונה שביקשו ממנו לעשות במקום. החוק קובע שהעונש המרבי למוסר תצהיר שקר הוא שלוש שנות מאסר.

מלשכת סגן שר הביטחון ח״כ אלי בן דהן נמסר בתגובה: "אין בטענות ממש. עורך הדין המדובר פתח במערכת הבחירות הזאת ובמערכת הבחירות הקודמת בארבעה הליכים משפטיים באופן עצמאי וכבא כח, וזאת במשך 8 חודשים בלבד. זה מתחיל להריח כמו רדיפה. כמו בפעמים הקודמות נגיש את התייחסותנו בבית המשפט. גם הליך זה ידחה כפי שנדחו שלושת ההליכים הקנטרניים הקודמים".