זירת פיגוע הדריסה
צילום: עמנואל דוטש, TPS

פיגוע דריסה בגוש עציון: אח ואחות נפצעו קשה ובינוני

נחום נביס בן 17 ואחותו נעם בת 19 עמדו בתחנת אוטובוס כשמחבל האיץ את רכבו ופגע בהם כשעמדו בתחנת אוטובוס סמוך ליישוב אלעזר. המחבל נוטרל. עד ראייה: "ראיתי את הנהג שובר עם הרכב ימינה ונכנס בהם בכוונה"
כרמל דנגור ועומרי חיים
16 באוגוסט 2019
14:04
עודכן ב 15:59

נחום נביס בן ה-17 נפצע היום (שישי) קשה מאוד בפיגוע דריסה סמוך ליישוב אלעזר שבגוש עציון. אחותו נעם בת ה-19 נפצעה קל-בינוני. המחבל חוסל במקום. הנער פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים והפצועה לבית החולים הדסה עין כרם. 


הפלסטינים דיווחו שכוחות הביטחון סגרו כמה כניסות באזור בית לחם בעקבות הפיגוע. צה"ל אישר שמדובר בפיגוע ומסר: "מתחקור ראשוני עולה כי מחבל דרס ברכבו שני אזרחים". 

רונן מלכא, עד ראייה שהיה בזירה, סיפר לכאן חדשות: "באתי מכיוון דרום לצפון. לפני אלעזר, יש שם תחנת אוטובוס. ראיתי רכב לבן  מגיע הוא העיף אותם. הרכב שלו ממש התהפך. היה שם מישהו עם נשק אזרחי, הדורס התחיל לצאת מהרכב והבחור שהיה שם ניטרל אותו. הפצועים היו בהכרה מעורפלת. הבאנו להם קצת מים עד שהגיעו כוחות ההצלה. ראיתי אותו שובר עם הרכב ימינה ובכוונה נכנס בהם".


פאראמדיק מגן דוד אדום ליאור לוי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בתעלה מאחורי תחנת האוטובוס נער כבן 17 וצעירה כבת 19. הנער היה מחוסר הכרה וסבל מחבלת ראש ומפגיעה רב מערכתית והצעירה הייתה בהכרה מעורפלת. הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה של הנער ופינינו אותם בדחיפות לבתי החולים כשמצבו של הנער קשה ומצבה של הצעירה בינוני עד קשה". 

דובר חמאס, עבד אל-לטיף קאנוע, הגיב לפיגוע: "הזעם המתגבר של עמנו ואירועי הדריסה והדקירה הם תגובה לפריצות המתמשכות למסגד אל-אקצא. הדבר יביא לפיצוץ מחדש של האזור בפני הכיבוש".