תיעוד הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים

נסראללה שיבח את הפיגועים בגוש עציון ובירושלים: "התפתחות חשובה"

מנהיג חיזבאללה התייחס לרצח של דביר שורק ולפיגועים היום ואתמול: "זהו דור ההתנגדות. זה דור העתיד". נסראללה הבהיר כי מלחמה נגד איראן היא מלחמה נגד כל ציר ההתנגדות והיא תבעיר את כל האזור
עומרי חיים
16 באוגוסט 2019
20:54

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה התייחס היום (שישי) לרצף הפיגועים בגוש עציון ובעיר העתיקה ירושלים בשבוע האחרון. "לפני כמה ימים ניסו לחטוף חייל, לא הצליחו והרגו אותו. זוהי התפתחות חשובה. היום פיגוע דריסה ואתמול צעירים תקפו בסכינים אנשי צבא (שוטרים). זהו דור ההתנגדות. זה דור העתיד", אמר נסראללה.

בנאום שהועבר בווידאו לכבוד אירוע שנערך בבינת ג'ביל שבדרום לבנון, לציון 13 שנה למלחמת לבנון השנייה, נסראללה שב ואיים על ישראל לבל תפעל קרקעית בלבנון. הוא ציין כי היכולות החומריות שבידי חיזבאללה כיום אינן בנות השוואה לאלו שהיו בידיו במלחמת לבנון השנייה. נסראללה הוסיף כי מלחמה נגד איראן היא מלחמה נגד כל ציר ההתנגדות והיא תבעיר את כל האזור.

היום אירע פיגוע דריסה סמוך ליישוב אלעזר שבגוש עציון. המחבל דרס את האחים נחום ונעם נביס וחוסל על ידי שוטר שהיה במקום. רונן מלכא, עד ראייה שהיה בזירה, סיפר לכאן חדשות: "ראיתי את המחבל שובר עם הרכב ימינה ובכוונה נכנס בהם". השוטר שנטרל את המחבל סיפר - "הרכב סטה כדי לפגוע בטרמפיסטים, אחד מהם עף באוויר. הנהג ניסה לצאת מהחלון, הוא החזיק חפץ, נטרלתי אותו וניגשתי לטפל בפצועים".

אתמול דקרו מחבלים שוטר בעיר העתיקה בירושלים. הם יצאו מהר הבית ותקפו את השוטרים שעמדו במקום בסכינים. שני הפלסטינים, בני 14, פצעו בינוני את השוטר שהגיב במהירות יחד עם שאר השוטרים במקום וירה לעברם. מחבל אחד נהרג מהירי, השני נפצע ואיש ווקף שהיה בשטח הר הבית נפצע קל גם הוא. 

בשבוע שעבר נרצח דביר (יהודה) שורק סמוך לישיבה שבה למד במגדל עוז שבגוש עציון. מתחקיר הפיגוע שפורסם בשבוע שעבר ב"השבוע", עלה כי המחבלים נסעו במשך פרק זמן מסוים על ציר סמוך למקום הפיגוע בחיפוש אחר קורבן. זאת אחת הראיות לכך שהפיגוע היה מתוכנן ולא ניצול הזדמנות. בנוסף, ציר העלייה למגדל עוז, שבו בוצע הפיגוע, הוא כביש קצר וצר שבו לא נוסעים בדרך כלל פלסטינים.