תקיפת צה"ל בעזה, בשבוע שעבר

בתגובה לשיגור הרקטה: חיל האוויר תקף מנהרות של חמאס

דובר צה"ל מסר כי הותקפו תשתיות תת-קרקעיות בצפון ובמרכז הרצועה, והבהיר כי מדובר בתגובה על הירי לעבר שטח ישראל אמש. לא דווח על נפגעים בצד הפלסטיני
רועי קייס, גל ברגר וכרמלה מנשה
17 באוגוסט 2019
00:43
עודכן ב 01:17

דובר צה"ל מסר הלילה (שבת) כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי תשתיות טרור תת-קרקעיות של חמאס, בצפון ובמרכז רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לרקטה ששוגרה מרצועת עזה מוקדם יותר הערב, ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. "נמשיך לפעול נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה", מסר דובר צה"ל.


קודם לכן דיווחו מקורות פלסטיניים בעזה על תקיפות של חיל האוויר במזרח הרצועה. לפי הדיווחים, הותקפה עמדה צבאית של חמאס ממזרח לעיר עזה, ועוד שתי מטרות: אחת במרכז הרצועה ואחת באזור דיר אלבלח. לא דווח על נפגעים בצד הפלסטיני. 


עם השיגור שבוצע מרצועת עזה הערב, הופעלה התרעת צבע אדום בעיר שדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב. בשדרות נפצעו קל שני בני אדם בדרך למרחב המוגן ופונו לבית החולים ברזילי באשקלון. בעוטף עזה פרצו אחר הצהריים שלוש שריפות קטנות בעקבות בלוני תבערה. שתי שריפות פרצו במועצה האזורית שדות נגב ואחת במועצה האזורית אשכול.

בגבול רצועת עזה הפגינו אחר הצהריים כ-5,000 פלסטינים בכמה מוקדים. כמה מהמפגינים השליכו רימונים ומטעני חבלה לעבר הכוחות, וניסו להתקרב לגדר. כוחות צה״ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. במשרד הבריאות בעזה אומרים כי 63 פלסטינים נפצעו, רובם מירי.


ביום שני לכדו כוחות צה"ל פלסטיני שחצה את גדר הגבול בדרום רצועת עזה. נמצאו עליו סכין ושני קליעים, והוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון. מדובר בניסיון חדירה שלישי בתוך שלושה ימים.

ביום ראשון סוכל ניסיון חדירה נוסף לישראל על ידי לוחמי צה"ל, לאחר שמחבל חמוש חוסל בזמן שניסה לחצות את הגדר בצפון הרצועה. יום לפני כן סוכל ניסיון חדירה נוסף כשזוהו כמה מחבלים מצוידים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG, שהתקרבו לגדר המערכת. הלוחמים פתחו באש והרגו ארבעה חמושים.