חברות הקונגרס
צילום: אי-פי

דיווח: בכירים במפלגה הדמוקרטית שוקלים לנקוט צעדים נגד שגריר ישראל

פרשת חברות הקונגרס: לפי דיווח של רשת עיתונים אמריקנית, הבכירים שוקלים לחקור את התנהלותו של השגריר האמריקני בישראל פרידמן – משום שהביע תמיכה בהחלטה הישראלית, ולפרסם הצהרה המביעה אי־אמון בשגריר דרמר
נתן גוטמן
17 באוגוסט 2019
18:58

חברי קונגרס דמוקרטים בכירים שוקלים לנקוט צעדים נגד שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר ונגד שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן, זאת בעקבות פרשת איסור כניסת חברות הקונגרס ראשידה טליב ואילהאן עומאר לישראל. כך מדווחת היום (שבת) רשת העיתונים האמריקנית, מקלאצ׳י, מפי גורמים בקונגרס.

לפי הדיווח, חברי קונגרס דמוקרטים שוקלים לפרסם הצהרה המביעה אי־אמון בשגריר דרמר, זאת משום שלטענתם הוא הטעה אותם כשאמר להם תחילה כי יותר לחברות הקונגרס להיכנס לישראל. כמו כן לפי רשת העיתונים, חברי הקונגרס שוקלים לבקש ממבקר הפנים של משרד החוץ האמריקני לחקור את התנהלות השגריר בישראל פרידמן, אשר שיבח את ההחלטה לאסור על כניסת חברות הקונגרס.

בין חברי הקונגרס ששמותיהם הוזכרו כמעורבים במהלך נמצאים גם כמה תומכים ידועים של ישראל, בהם אליוט אנגל, ניטה לואי וסטני הוייר. לפי שעה לדיווח אין אישור ממקורות נוספים.

בד בבד, סבתה של טליב, מופטיה טליב, תקפה את דברי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בריאיון לרויטרס, ואמרה: "הלוואי ואלוהים יהרוס אותו". עוד טענה הסבתא טליב כי היא מאמינה עדיין שנכדתה תגיע לבקר אותה: "כשהיא תגיע אשחט לכבודה כבש – והגינה תהיה מלאה באנשים".