שרידי הרקטה בשדרות
צילום: דוברות המשטרה

רסיסי רקטה פגעו בחצר בית בשדרות, שני שיגורים יורטו

בפעם השנייה ביממה: שלוש רקטות שוגרו מרצועת עזה – שתיים יורטו על ידי כיפת ברזל. שניים נפצעו קל לאחר שנפלו בזמן האזעקה וארבעה אנשים לקו בחרדה. לפנות בוקר חיל האוויר תקף שתי מנהרות חמאס בעזה בתגובה לירי שהתרחש ביום שישי
איציק זוארץ
17 באוגוסט 2019
21:00
עודכן ב 21:25

שוב ירי לדרום בסוף השבוע: רסיסי רקטה ששוגרה הערב (שבת) מרצועת עזה לשטח ישראל פגעו בחצר בית בשדרות – אין נפגעים בנפש. מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מתוך שלוש הרקטות ששוגרו לעבר יישובי עוטף עזה. שני אנשים נפצעו קל לאחר שנפלו בזמן האזעקה, ארבעה נוספים לקו בחרדה, ביניהם, אישה בת 30 שלקתה בחרדה שבחצר ביתה אותרו שרידי הרקטה. לפני הירי נשמעו אזעקות צבע אדום בשדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב. 

ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין אמר בתגובה לירי על ישובי המועצה: "שוב אנחנו מוצאים את עצמנו במרחבים מוגנים, ושוב עולם כמנהגו נוהג. סוף השבוע האחרון הוכיח באופן שאינו משתמע לשתי פנים שמדיניות ההכלה נכשלה כישלון חרוץ. המשוואה חייבת להשתנות. החוסן שלנו הוא לא צ'ק פתוח ולא אסכים שזאת תהיה המציאות שלנו. אני דורש מהממשלה להפסיק לאלתר את שגרת החירום הזו. ככה אי אפשר להמשיך".

היום לפנות בוקר חיל האוויר תקף שתי מנהרות חמאס, בתגובה לרקטה ששוגרה מרצועת עזה אמש, ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. 


מוקדם יותר היום אמר דובר חמאס, פאוזי ברהום, כי התקיפה הישראלית בעזה היא מסר של הסלמה ותוקפנות שנועדה להסיט את תשומת הלב מ"מעשי הגבורה בגדה המערבית שבלבלו את החישובים של האויב והעמיקו את המשברים הפנימיים שלו". בכך התכוון דובר חמאס לפיגועים שאירעו לאחרונה ביו"ש.

בשיחה שמקיים גורם בצה"ל עם מספר ראשי ראשויות אתמול בעוטף עזה הוא אומר להם: "הגבנו לירי הרקטות לעבר שדרות, אך איננו מעוניינים בהסלמה". הירי מגיע אחרי יותר מחודש ללא אזעקות בעוטף עזה. במערכת הביטחון מעריכים כי הירי אתמול בוצע כאות הזדהות עם המפגעים ביהודה ושומרון ובהר הבית.

התשתיות התת קרקעיות של חמאס שחיל האוויר תקף לפנות בוקר ברצועת עזה הן שני פירים שנחפרים בימים אלה על ידי חמאס, אחד מהם היה עלול להפוך בהמשך למנהרה התקפית. בצבא ניצלו את האירוע אתמול כדי לפגוע בפירים. ברצועת עזה קיימים מאות ואף אלפי פירים הגנתיים, אבל הפיר שהותקף היה עלול להפוך למנהרה התקפית.