מעצר משפחת ולסקו
צילום מסך

גירוש העובדים הזרים: משפחה נוספת נעצרה

שילה ורנדי ולסקו נעצרו עם בנותיהן קים ומאורין כחלק ממבצע הגירוש. הורי חבריה לכיתה אמרו שהם מודאגים וינסו למנוע את המהלך. מאורין אמרה לכאן חדשות לפני כחודש: "לא רוצה לעזוב את החברות"
נופר משה פרדו
18 באוגוסט 2019
09:29

משפחה נוספת מהפיליפינים נעצרה הבוקר (ראשון) כחלק ממבצע גירוש העובדים הזרים עם ילדיהם שנולדו בארץ, כך מסרו פעילים נגד הגירוש. העצורים הם שילה ורנדי ולסקו יחד עם בנותיהן קים בת ה-13 ומאורין בת ה-10, שלמדו בבית הספר בלפור בתל אביב.

מאורין התראיינה לכאן חדשות עם תחילת מבצע הגירוש ואמרה שהיא חוששת לצאת החוצה. בריאיון יחד עם חברותיה אמרה: "אני לא רוצה לעזוב אותן. אני לא מכירה כמעט אף אחד בפיליפינים". הורי החברים והחברות מהכיתה של מאורין אמרו שהם מודאגים, וינסו למנוע את גירושם.

בשבוע שעבר גורשו רוזמרי פרז, עובדת זרה מהפיליפינים ששהתה בישראל שלא כחוק ובנה בן ה-13 רוהן, אחרי מאבק משפטי. השניים הועלו על מטוס לפיליפינים והורדו ממנו אחרי שהאם סירבה לשתף פעולה. לאחר מכן הועברו אל מתקן המעצר בנמל התעופה בן גוריון, והועלו על טיסה אחרת בהמשך. 

בת דודתו של רוהן אמרה לכאן חדשות: "רוהן היה בטוח שייצא היום ויילך הביתה עם החברים שלו. אין לו מושג מה יש בפיליפינים. אני מבקשת – תעזרו לנו. החיים של רוהן בישראל, הוא לא יודע שום דבר אחר".