הלוויית אחד המחבלים ההרוגים

חמאס בתגובה ראשונה לתקרית: על האו"ם ומצרים להתערב בדחיפות

דובר הארגון על האירוע שבו חוסלו כמה מחבלים: "ההתנגדות מנהלת את המאבק עם ישראל בכוח ובחוכמה"
משה ברקוביץ'
18 באוגוסט 2019
10:55

חמאס הגיב הבוקר (ראשון) לראשונה לתקרית הלילה, שבה חוסלו לפי דיווחים ברצועה שלושה מחבלים. דובר הארגון, פוזי ברהום, קרא למתווכים המצרים ולנציגי האו"ם להתערב באופן דחוף במצב ההסדרה עם ישראל. בריאיון לערוץ פלסטין אל-יום הדגיש ברהום כי המצב כפי שהוא לא יכול להימשך, והוסיף כי "ההתנגדות מנהלת את המאבק עם ישראל בכוח ובחוכמה".

ארגון הג'יהאד האיסלאמי הגיב גם הוא על האירוע ואמר כי "הפשע של פגיעה בקבוצת צעירים זועמים נגד התוקפנות והמצור והפריצות לאל-אקצא מגיע במסגרת המלחמה נגד עמנו".דובר חמאס עבד אל-לטיף קאנוע גם התייחס לתקרית הלילה: "הכעס והלחץ שבו נמצא עמנו יתפוצץ בפנים של הכיבוש אם לא יסיר את המצור מעל עזה. הריגה ופציעה של ארבעה צעירים זועמים זהו פשע חדש של הכיבוש".

מוקדם יותר היום דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים על מציאתן של שלוש גופות מחבלים בצפון הרצועה, שנהרגו הלילה בתקרית על הגבול ברצועת עזה. שני פצועים נוספים הועברו לבית חולים. אפוד צה"לי נמצא על אחד המחבלים. בנוסף על כך, דווח על חמישה מחבלים שחוסלו, עם זאת, מדובר בדיווחים לא רשמיים.

משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושת ההרוגים בתקרית הם מחמוד עאדל אל-ולאידה, בן 24, מוחמד פריד אבו נאמוס, בן 27, ומוחמד אל-תראמסי, בן 26.

לפי הודעת צה"ל, כוח צבאי ירה אל עבר כמה חשודים חמושים שהתקרבו אל גדר המערכת בצפון רצועת עזה. לא דווח על נפגעים בצד הישראלי. לפי הודעת דובר צה"ל, מסוק קרב וטנק הם שביצעו את הירי.