ג'ורג' ר. ר. מרטין, בפרמיירת העונה האחרונה של "משח
צילום: אי-פי

מחבר "משחקי הכס": סיום הסדרה לא היה מוצלח

בריאיון לעיתון הבריטי "הגרדיאן" אמר הסופר ג'ורג' ר. ר. מרטין, שעל ספריו מבוססת הסדרה של HBO, כי הסוף הטלוויזיוני לא ישפיע על עלילת הספרים הבאים
מערכת כאן חדשות
18 באוגוסט 2019
16:17

בריאיון שהעניק לעיתון הבריטי "הגרדיאן" ופורסם היום (ראשון), הביע הסופר ג'ורג' ר. ר. מרטין את דעתו על סופה של סדרת הטלוויזיה "משחקי הכס", המבוססת על סדרת ספריו "שיר של אש וקרח". לדבריו, סיום הסדרה "לא היה מוצלח במיוחד". מרטין הבטיח לקוראיו הנאמנים כי סיום זה לא ישפיע על עלילת שני הספרים הבאים."זה לא משנה שום דבר. אתה לא יכול לרצות את כולם, אז אתה צריך לרצות את עצמך" אמר מרטין.

צופים רבים מסכימים עם מרטין כי סיום סדרת הטלוויזיה לא היה מוצלח במיוחד. עצומה מקוונת שקוראת לצלם מחדש את העונה האחרונה צברה למעלה ממיליון חתימות. בנוסף, בכנס קומיקון שנערך בקליפורניה בחודש שעבר, נאלצו יוצרי הסדרה להתמודד עם ביקורות המעריצים על העונה האחרונה בכלל, ועל פרק הסיום בפרט.

"משחקי הכס" שודרה ברשת האמריקנית HBO במשך 8 עונות והסתיימה בחודש מאי האחרון. היא זכתה שלוש פעמים בפרס האמי לסדרת הדרמה הטובה ביותר. פרק הסיום של הסדרה זכה לרייטינג שיא של 19.3 מיליון צופים בארצות הברית בלבד.